Browser Size - nowe narzędzie dla webmasterów od Google

Browser Size - nowe narzędzie dla webmasterów od Google

Redakcja
17.12.2009 13:46

Programiści firmy Google nie zwalniają tempa i kilkanaście dni po udostępnieniu usługi pomocnej przy optymalizacji serwisów WWW oddają w ręce użytkowników narzędzie ułatwiające jak najbardziej optymalne rozmieszczenie kluczowych elementów na stronie internetowej.

Browser Size, bo tak nazywa się nowa usługa Google, pokazuje użytkownikom jaka część wskazanej strony WWW widoczna jest dla konkretnego procenta użytkowników. Jak przyznaje Arthur Blume, z analiz firmy wynika, że po zastosowaniu tego narzędzia oraz przebudowaniu strony Google Earth ilość pobrań tej aplikacji wzrosła o około 10 procent (wcześniej przycisk pobierania nie był widoczny dla dość dużej grupy internautów).

Nowe narzędzie Google działa na bardzo prostej zasadzie: wystarczy jedynie wejść na stronę Browser Size i wpisać w odpowiednim polu adres wybranej przez siebie witryny. Specjalna "nakładka" poinformuje użytkownika o tym, jaka cześć serwisu jest widoczna u podanego procenta internautów. Warto zaznaczyć, że wiedza taka jest niezwykle istotna jeśli chodzi o rozmieszczenie kluczowych elementów na stronie i może bardzo pozytywnie wpłynąć na próbę optymalizacji witryn, tak by były bardziej czytelne dla większej grupy odbiorców.

Wygląda więc na to, że Google dość skrupulatnie przykłada się do tego, by przyspieszyć i ułatwić użytkownikom korzystanie z Sieci. Oprócz wspomnianego wcześniej narzędzia do optymalizacji stron WWW, warto wspomnieć jeszcze o projekcie Caffeine, próbach usprawnienia protokołu HTTP czy też nowym serwisie pomocnym przy skracaniu odnośników do stron internetowych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)