Brytyjski ISP daje możliwość cenzurowania Internetu

Brytyjski ISP daje możliwość cenzurowania Internetu

Redakcja
29.09.2009 22:47

Carphone Warehouse, firma będąca właścicielem jednego z największych dostawców Internetu w Wielkiej Brytanii, postanowiła wprowadzić do swej usługi dość nietypową funkcję kontroli rodzicielskiej. Jednym z jej elementów ma być bowiem opcja szybkiego blokowania stron powiązanych z tematyką ściągania plików z sieci BitTorrent.

Organizacje stojące na straży praw autorskich bardzo często zarzucają dostawcom Internetu, że nie robią oni nic, by walka z piractwem w Sieci mogła być bardziej skuteczna. Na dość ciekawe rozwiązanie wpadli pracownicy Carphone Warehouse, właściciela ISP TalkTalk. Zdaniem Charlesa Dunstone'a, jednego z szefów firmy, jego spółka zamierza wprowadzić system klasyfikacji treści podobny do tego jaki jest stosowany w branży filmowej. Co za tym idzie, rodzice (a więc bezpośredni klienci Talk Talk) będą mogli w niezwykle szybki sposób zablokować dostęp do stron pornograficznych, tych o tematyce hazardowej oraz... witryn, którym tematem przewodnim jest ściąganie plików z sieci BitTorrent.

To jest coś, co chcemy wprowadzić jako dodatkową funkcję dla naszych klientów. Jednak jednocześnie nasze działania pozytywnie wpłyną na interesy producentów oraz twórców treści chronionych prawem autorskim - stwierdził w wywiadzie udzielonym serwisowi Torrent Freak Charles Dunstone.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie zaproponowane przez Carphone Warehouse brzmi całkiem sensownie. Dzięki niemu osoba płacąca abonament za Internet będzie miała bezpośrednią kontrolę nad tym, w jakim celu korzysta się z Sieci dostępnej w jej domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)