Burning Gears na weekend

Burning Gears na weekend

Redakcja
08.04.2011 20:41, aktualizacja: 09.04.2011 12:14

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Burning Gears - wyjątkowe, multiplayerowe wyścigi będące pewnym odzwierciedleniem słynnego wyścigu bolidów Formuły 1 ulicami Monte Carlo. Wyjątkowość rajdów w Burning Gears polega właśnie na tym, że rozgrywają się one praktycznie w samym sercu stolicy Austrii, w Wiedniu, wśród spacerujących turystów, dorożek, starych tramwajów oraz tamtejszych wielu zabytkowych budowli.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //W grze dostępne są 3 główne tryby rozgrywki, Training, w którym mamy możliwość zapoznania się z trasami oraz możliwościami dostępnych modeli samochodów, Friendly match, gdzie do rywalizacji możemy przystąpić z naszymi znajomymi z sieci, których mamy odnotowanych w dostępnym wraz z instalatorem gry, specjalnym komunikatorze o nazwie Game Alarm. Dzięki niemu łatwo i szybko możemy nie tylko porozmawiać ze znajomkami, ale również zaprosić ich do wspólnej zabawy. Ponadto aplikacja umożliwia otrzymywanie wszelkich informacji od producenta gry o nadchodzących turniejach, zawodach i innych planowanych imprezach. Trzeci tryb to Tuning Race, gdzie mamy możliwość zaprezentowania swojego podrasowanego wozu i zmierzenia się z zawodnikami z poza listy naszych znajomych.

W celu polepszenia parametrów swojego pojazdu należy udać się do specjalnego Sklepu, w którym zaczynamy przygodę z 1000 tzw. Twistsów pełniących rolę specjalnych punkcików za nasze umiejętności; i to one decydują w efekcie końcowym o naszej pozycji w ogólnym rankingu. Ich dorobek powiększamy w zasadzie po każdym wyścigu, a przyznawana ilość jest określana proporcjonalnie do lokaty. Za Twistsy możemy zmienić w garażu kolor, lakier, głośność i rodzaj klaksonu, usposobić nasze auto w takie atrybuty jak niewykrywalność na mapie dla przeciwnika, turbo doładowanie dla silnika czy chwilowe rozpływanie się w powietrzu. Niestety takie parametry jak moc jednostki napędowej czy zawieszenie objęte są niestety innymi formami płatności, ale to już oddzielna historia.

To "rozpływanie się" w powietrzu okazuje się niezwykle przydatne, gdy prowadzimy rozgrywkę metodą Capture the Twists. To ciekawe zawody polegające na jak najszybszym dotarciu do ściśle określonego miejsca na mapie i przejechaniu przez nie jako pierwsi. Następnie trzeba umiejętnie zmylać przeciwników i uciekać krętymi ścieżkami Wiednia najdłużej jak się da, najlepiej przez co najmniej 60 sekund, wówczas gwarantuje nam to wygraną i bonusy w postaci wspomnianych wcześniej Twistsów.

O czym warto pamiętać w grze? Otóż o tym, że nasza pozycja w rankingu jest określana przez czas wyścigu oraz naszą wiarygodność. Chodzi o to, iż wzrasta ona nie tylko wraz z coraz większą liczbą odbytych wyścigów po jak największej liczbie tras, ale również wraz z liczbą wyścigów ukończonych. Motywuje to graczy do kontynuowania rywalizacji nawet po kiepskim starcie czy nieudanym wejściu w pierwszy zakręt. Stanowi to odzwierciedlenie motta nadanego grze przez jej producentów, a mianowicie: "Nigdy się nie poddawaj!". Zatem nie poddawaj się i do dzieła!

Grę Burning Gears można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Wyścigi

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzje bardzo oczekiwanego Crysis 2, a także uroczego Kirby's Epic Yarn na Wii. Zapowiadamy ponadto przerażająco trudne Dark Souls, jak również sprawdzamy w akcji nowego pada dla konsoli Microsoftu - Special Edition Xbox 360 Controller.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Refunktion na weekend
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (15)