Być jak Apple: smartfony z Androidem także bez minijacka

Być jak Apple: smartfony z Androidem także bez minijacka

04.10.2016 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze dziecko Apple, czyli iPhone 7 pojawił się bez minijacka, co wzbudziło kontrowersje, zaowocowało wysypem memów w Internecie, a nawet złośliwych trolli. W Internecie pojawił się filmik pokazujący, że jednak można się dostać do złącza. Drogą Apple mogą teraz pójść inni producenci. Prawdopodobnie następny flagowiec Samsunga zaoferuje tylko USB Type-C.

Organizacja USB Implementers Forum opublikowała specyfikację Audio Device Class 3.0, która dotyczy przesyłania dźwięku z wykorzystaniem USB Type-C. Ten ruch może zachęcić producentów urządzeń z Androidem do usunięcia minijacka, tym bardziej, że nowe złącze wydaje się być lepszym wyborem.

USB Type-C względem już przestarzałego minijacka zapewnia lepszą jakość cyfrowego dźwięku, a przy tym cechuje się mniejszym zużyciem energii. Zastosowanie tylko jednego złącza przynieść ma korzyści również w kwestii wodoodporności – producent nie musi martwić się już o minijacka. Smartfon może być szczuplejszy, a dodatkowe miejsce wewnątrz obudowy można wykorzystać do włożenia pojemniejszego akumulatora.

Ostatni topowy smartfon Samsunga z minijackiem?
Ostatni topowy smartfon Samsunga z minijackiem?

Powyższe zalety, wraz z chęcią bycia jak Apple, z pewnością zachęcą producentów do przejścia na jedno złącze. Możliwe, że następny topowy model Samsunga pojawi się wyłącznie z USB Type-C. Koreańczycy będą mogli stworzyć lepsze urządzenie. Z drugiej strony, Galaxy S8 ze złączem minijack mógłby być świetną odpowiedzią na kontrowersyjnego iPhone’a 7. Osoby odpowiedzialne za marketing miałyby proste zadanie – Galaxy S8 to minijack, bez przejściówek podłączysz słuchawki.

Jeśli nie Samsung, to z pewnością zrobią to inni. Lenovo już oferuje smartfony bez minijacka. Pozostaje czekać na innych producentów, którzy zrezygnują z minijacka. Wszystko wskazuje, że powoli będziemy żegnać się z niezwykle popularnym złączem audio.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)