Vectone Mobile - nowy operator wirtualny wkracza do Polski

W ostatnim czasie sporo się dzieje na rynku telekomunikacyjnym w tym roku swą działalność zakończyły sieci Mobilking, Carrefour Mova i FreeM a nieco wcześniej jeszcze GaduAIR.

Jednak jak to mówią w przyrodzie nic nie ginie i na polski rynek MVNO (Mobile Virtual Network Operator) wkroczyła Lycamobile a niedawno także Virgin Mobile. Nie zdążyliśmy się jeszcze oswoić z Virgin Mobile a do ataku szykuje się Vectone Mobile. Vectone to sieć międzynarodowa działająca już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Szwecji. Pod wieloma względami jest podobna do Lycamobile (głównie jeśli chodzi o tanie rozmowy międzynarodowe), której moim zdaniem będzie głównym konkurentem, bo nie oszukujmy się wielkiej czwórce (T-Mobile. Orange, Plus i Play) nie zaszkodzi ;)

Strona nowego operatora to: http://www.vectonemobile.pl/ jednak pewne rzeczy jeszcze nie działają np. formularz do zamówienia darmowej karty SIM. Brakuje również części danych np. adresu korespondencyjnego.

Vectone Mobile będzie działać na nadajnikach T-Mobile (PTC S.A.) w trybie Full MVNO, czyli będzie posiadać całą infrastrukturę oprócz sieci radiowej. Numeracja przydzielona dla tego operatora zaczynać się będzie od 729 8, 729 9 i 739 1, natomiast kody MCC (Mobile Country Code) i MNC (Mobile Network Code) to 260-36.

No dobrze ale to co nas klientów najbardziej interesuje to oferta Vectone która prezentuje się bardzo ciekawie.

Do tego darmowy internet 300MB co miesiąc (jak w Lycamobile) i stawki wysokości 0,10zł/min.

Czyżby operator idealny ? Stawki są promocyjne czy stałe? To się okaże z czasem ale jedno jest pewne, wejście na rynek będzie mocne.