Calibre 0.9.14 z nowymi sterownikami dla czytników książek

Calibre 0.9.14 z nowymi sterownikami dla czytników książek

Kuba Pawlak
11.01.2013 11:01, aktualizacja: 27.08.2013 13:48

Udostępniono kolejną wersję Calibre 0.9.14, świetnego narzędzia przeznaczonego do przeglądania, organizowania i konwersji cyfrowych książek. Calibre to „szwajcarski nóż oficerski” dla nowoczesnych moli książkowych, korzystających z tabletów i czytników.

Zarządzanie książkami w Calibre przypomina pracę z typową biblioteką multimediów. Pliki z książkami w formatach PDF, RTF, ePub, FB2, LIT, MOBI, PDB, TXT i wielu innych są dodawane do kolekcji (kopiowane na dysk komputera), z poziomu której można je przeglądać (względem autorów, wydawców, ocen, tytułów lub cykli) oraz edytować metadane i dokonać konwersji na jeden z obsługiwanych formatów. Warto zwrócić uwagę na zaawansowane możliwości konwersji tego programu. Możemy tu skonfigurować wygląd wyjściowych dokumentów, zdefiniować rozmiar czcionki, oraz wybrać docelowy rozmiar wyświetlacza elektronicznego czytnika, dla którego przygotowywana jest książka. Ponadto istnieje możliwość analizy struktury dokumentu i zapewnienie eleganckiego podziału na rozdziały, automatycznego utworzenia spisu treści oraz analizy heurystycznej tekstu, co ujednolica formatowanie oraz definiowania własnych schematów odczytywania metadanych na podstawie nazwy pliku przy imporcie.

Obraz

W najnowszej wersji aplikacji wprowadzono m. in. funkcję dodawania duplikatów książek do bazy oraz dodano sterowniki kompatybilne z czytnikiem Kobo Arc i tabletem Polaroid Android. Autorzy wyeliminowali również sporo błędów zgłaszanych przez użytkowników. Pełna listę zmian i poprawek znaleźć można na stronie projektu, do której odsyłam wszystkich zainteresowanych.

Calibre 0.9.14 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Dom → Inne programy dla domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)