Canonical na ostatniej prostej przed stabilnym Ubuntu 11.04

Redakcja

14.04.2011 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Canonical powoli przygotowuje się do stabilnego wydania Ubuntu 11.04. Dzisiaj opublikowana została druga wersja beta systemu.

Od drugiej wersji beta domyślnie dla wszystkich aplikacji zostały włączone wąskie paski przewijania — zarówno dla sesji w Unity jak i Ubuntu Classic. Niestety nie wszystkie aplikacje poprawnie je wyświetlają, ma to zostać poprawione przy okazji stabilnej wersji Ubuntu 11.04. W interfejsie Ubuntu Classic przywrócono dobrze znany z Ubuntu 10.10 rozkład aktywatorów i paneli. Najwięcej zmian dokonano w autorskim interfejsie firmy Canonical. Zmieniono domyślne zachowanie Unity Dock, tak aby wysuwał się po najechaniu na lewą krawędź ekranu. Wcześniej Dock uaktywniał się po najechaniu na lewy górny róg ekranu. Zmieniło się zachowanie przycisku "Ubuntu" w przypadku gdy Dock jest ukryty. Jeśli jakaś aplikacja wymaga uwagi logotyp zmieni kolor z białego na niebieski. Konfigurację Unity można edytować po zainstalowaniu aplikacji CompizConfig Settings Manager.

W Kubuntu 11.04 beta 2 pojawił się nowe okno dialogowe udostępniania plików poprzez Sambę. Pojawiła się aplikacja OwnClowd, pozwalająca na synchronizację ustawień i plików pomiędzy wieloma komputerami. Od tej wersji domyślnym systemem multimediów został GStreemer. Dzięki tej operacji Kubuntu będzie mogło korzystać z komercyjnych kodeków firmy Fluendo, dostępnych poprzez Centrum Oprogramowania. Aplikacje GTK uruchomione pod Kubuntu domyślnie wykorzystują styl GTK Oxygen. Kubuntu 11.04 beta 2 dostępne jest do pobrania z serwerów firmy Canonical.

Drugą wersję beta Ubuntu 11.04 można pobrać z naszego portalu z działu SYSTEMY -> Linux oraz a obecni użytkownicy testujący niestabilne wersje systemu poprzez system automatycznych aktualizacji. Finalna wersja Ubuntu 11.04 pojawić się ma już 28 kwietnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)