Nokia w latach swojej świetności, a także po nich, podczas tworzenia Lumii, znana była z umieszczenia w swoich smartfonach jednych z najlepszych kamer. Warto tutaj wspomnieć o Lumii 1020 czy modelu Nokia 808 PureView. Oba modele wykorzystywały optykę sygnowaną przez firmę Carl ZEISS i zapewniały zdjęcia świetnej jakości. Cieszy więc informacja, że na Nokiach ponownie zawita logo Carl ZEISS.

bEUuewBN

Obecny właściciel praw do tworzenia smartfonów Nokii, firma HMD Global ogłosiła, że rozpocznie współpracę z niemieckim przedsiębiorstwem zajmującym się optyką – Carl ZEISS. Najprawdopodobniej współpraca nie będzie dotyczyła urządzeń ze średniej półki, a topowego modelu, który to mógłby pochwalić się jednym z najlepszych aparatów na rynku.

Kamera w Lumii 1020.
Kamera w Lumii 1020.

Celem ma być oczywiście stworzenie smartfonu wnoszącego jakość zdjęć na nowy poziom. Biorąc pod uwagę poprzednie osiągnięcia przy współpracy z dawną Nokią, a więc Lumię 1020 czy model 808 PureView, wierzymy, że faktycznie otrzymamy urządzenie robiące fenomenalne zdjęcia.

bEUuewBP

Możliwe, że kamera z logo Carl ZEISS trafi do Nokii 9, modelu, który zapowiada się na groźnego konkurenta dla Samsunga Galaxy S8 i innych topowych urządzeń z Androidem. Aktualne doniesienia mówią, że Nokia 9 ma otrzymać podwójną kamerę z tyłu, coś co dziś powoli staje się standardem w topowych smartfonach. Jednakże współpraca z Carl ZEISS może przynieść zdjęcia lepsze niż u konkurencji. Każdy z dwóch obiektywów ma mieć 13 MP.

Podobno tył Nokii 9.
Podobno tył Nokii 9.

Nokia 9 ma otrzymać także ekran o przekątnej 5,27 cala i rozdzielczości Quad HD (1440×2560 pikseli). Sercem będzie Snapdragon 835, a użytkownik do dyspozycji otrzyma 4 GB RAM i 64 GB na dane, nie są wykluczone inne wersje – 32 lub 128 GB. Smartfon będzie działał pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, a cena ma oscylować wokół 700 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (27)
bEUuewCL