CCleaner 5.50 oddaje kontrolę nad aktualizacjami w ręce użytkowników

CCleaner 5.50 oddaje kontrolę nad aktualizacjami w ręce użytkowników

CCleaner 5.50 oddał kontrolę nad aktualizacjami użytkownikom
CCleaner 5.50 oddał kontrolę nad aktualizacjami użytkownikom
30.11.2018 13:43

Właśnie została wydana wersja 5.50 popularnego programu do sprzątania systemu Windows – CCleanera. Lista zmian jest dość uboga, ale warto zwrócić uwage na możliwość zmiany ustawień automatycznych aktualizacji.

Automatyczne aktualizacje programu CCleaner to jedna z mniej korzystnych zmian, jakie trafiły do niego w 2018 roku, zaraz obok telemetrii i związanych z nią niejasnych ustawień. Wątpliwości względem prywatności zostały już rozwiane, a z wydaniem wersji 5.50 CCleanera dostalismy kontrolę nad procesem aktualizacji programu.

ustawienia aktualizacji CCleanera
ustawienia aktualizacji CCleanera

Według producenta, „major updates” to ważne aktualizacje programu, które zapewniają mu bezpieczne i bezproblemowe działanie. Taką własnie aktualizacja została wydana we wrześniu 2018 roku. Pomniejsze aktualizacje to takie, które wprowadzają drobne poprawki działania mechanizmów sprzątania systemu.

Instalowanie ważnych aktualizacji można zlecić automatowi i ewentualnie otrzymać powiadomienie po fakcie. Mniej istotne poprawki trzeba będzie instalować ręcznie – automatyczna instalacja jest dostępna tylko dla użytkowników płatnej wersji programu. Można też włączyć powiadomienia o nowych wersjach programu.

Najnowszego CCleanera znajdziecie w naszej bazie programów. Sceptykom niezmiennie polecamy Bleachbit.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)