r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BleachBit 1.12

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BleachBit to małe, proste i otwarte narzędzie służące do skutecznego usuwania danych i ochrony prywatności użytkownika.

Działa pod Linuksem oraz Windows i jest wyjątkowo proste w użyciu - zaznaczamy, co konkretnie chcemy permanentnie usunąć i możemy otwierać drzwi policji. BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości). Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowiem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów.

Oprócz standardowych opcji usuwania narzędzie oferuje również zaawansowane funkcje umożliwiające bezpowrotne kasowanie danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

BleachBit – tego Hillary używała do kasowania maili, Ty też możesz spróbować

58
BEZPIECZEŃSTWO 26.08.2016 | Tomek Bryja

Jeśli ktoś trzyma na domowych serwerach ściśle tajne dokumenty amerykańskiego rządu, to albo jest skrajnie głupi, albo aż zbyt dobrze wie, co robi. Nie ma tu raczej szarej strefy typu „ups, jak to się mogło stać?”. Hillary Clinton ciężko zaliczyć do tej pierwszej kategorii, tym bardziej że okazało się właśnie, że pod wpływem afery jej serwery zostały wyczyszczone w wyjątkowo profesjonalny sposób. Jeśli mielibyście kiedyś podobną potrzebę, to warto przyjrzeć się, jakim narzędziem zostało to zrobione... Sprawę ujawnił Trey Gowdy, Reprezentant Południowej Karoliny. Podczas wywiadu w Fox News…

Recenzje użytkowników

Hillary używała BleachBita do kasowania maili
Jak Hillary używała BleachBita do kasowania maili, to chyba nie ma minusów ;-)
ocena użytkownika

BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości). Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, wolną przestrzeń na dysku (m.in. powstałą po zwykłym usunięciu plików z kosza, które można odzyskać oprogramowaniem do ich odzyskiwania), nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów.

Pozostaje podziękować Hillary za zwrócenie uwagi na tą aplikację i uczyć się od najlepszych. He he.

27.08.2016 21:30 | Recenzja do wersji 1.12
Błyskawiczna instalacja w języku polskim, prostota obsługi, skuteczność, szybkość, lekkość.
Osobiście nie znajduję w wersji na Windows.
ocena użytkownika

Program znany przede wszystkim z Linuksa i chyba mało popularny i niedoceniony na Windows. Instalacja przebiega bardzo szybko i w pełni po polsku. Po zainstalowaniu wymaga skonfigurowania, co ogranicza się do wskazania co ma czyścić, każda zaznaczona opcja jest opisana, przy sprawach wymagających uwagi pojawia się ostrzeżenie co chroni przed pozamiataniem czegoś, co nie powinno być usunięte.
Szybko się uruchamia i szybko przeprowadza wyszukiwanie zbędnych plików, zagrażających prywatności itp. często poprawia czyszczenie po innych już użytych o podobnym przeznaczeniu, doskonały jako uzupełnienie tychże.
Zwracając uwagę na ostrzeżenia nic nie popsujemy. Szybkością przewyższa inne o podobnej funkcjonalności pozwala odzyskać dodatkowo w sytuacji kiedy używamy innych trochę miejsca na dysku poprzez usunięcie zbędnych zaśmiecających plików, i naprawdę dużo w sytuacji kiedy takich nie używamy.
Posiada kilka dodatkowych funkcji jak nadpisywanie wolnej przestrzeni czy niszczenie usuwanych plików co spowoduje, że nie będą do odzyskania za pomocą programów do tego przeznaczonych.
Dobre narzędzie uzupełniające wspomagające czyszczenie systemu ze zbędnych zaśmiecających plików pomagające zwiększyć prywatność.
Interfejs minimalistyczny (w wersjach na niektóre dystrybucje Linuksa bywa troszeczkę bardziej wzbogacony w odbiorze wizualnym) ale jeśli chcemy mieć coś ładnego o podobnym przeznaczeniu, to mamy do wyboru masę takich aplikacji, zaś jeśli przede wszystkim chodzi o skuteczność a w przypadku takich to nadrzędna kwestia, to wybór tego będzie słuszny. Oczywiście uzupełnienie o jednoczesne używanie jeszcze co najmniej np. CCleanera w wersji slim i Wise Registry Cleanera będzie jak najbardziej na miejscu, a ten program posprząta to co tamte pozostawią.
Moja ocena wersji na Windows 5, na Linux byłaby 4, bo niektóre funkcje od iks czasu ciągle w tamtym przypadku są testowe, ale wersja na Windows zdecydowanie 5 gwiazd.

20.12.2014 23:32 | Recenzja do wersji 1.6
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
kop524   6 #11 28.07.2017 08:22

@Bander zwierz: Dzięki za info :)

PS. jak na razie superek progs na pewno szybszy niz PrivaZer i o podobnej funkcjonalności na pewno oba będę używał na zmianę. Minus PZ to to że długo robi swoje :( ale nie jest to tak źle jeśli na noc się zostawi(szczególnie pierwszy skan i usuwanie).
Natomiast BB jest szybki i sporo usuwa szczególnie po dodaniu dodatkowych opcji przez Winapp2.ini :)

Autor edytował komentarz w dniu: 28.07.2017 09:51
kop524   6 #10 28.07.2017 08:17

Proszę o dodanie wersji 1.17 Beta: https://download.bleachbit.org/beta/1.17/

Bander zwierz   9 #9 16.05.2017 19:58

Tak jak CCleaner ma swój CCEnhancer, BleachBit ma możliwość pobrania ustawień z tego samego rozszerzenia [1]. Do dyspozycji jest odpowiednia opcja w ustawieniach lub ręczne pobranie pliku przygotowanego przez społeczność.
__________
[1] http://www.bleachbit.org/documentation/winapp2_ini

Tobi74   6 #8 26.08.2016 21:42

@tom29: w programach czyszczących przeważnie chodzi o zamazanie wolnego miejsca żeby uniemożliwić odzyskanie plików które kiedyś tam były.

tom29   7 #7 26.08.2016 18:15

Co to znaczy Skasuj wolne miejsce na dysku ? Czu użycie tego usunie mi pliki, nie odpale systemu ? :)

yanko wojownik   14 #6 13.12.2014 09:10

Zainstalowałem na Windows i też sprząta, uzupełnienie do podobnych, które jeszcze coś może poprawić - spoko jest, daję mu gwiazdy.

yanko wojownik   14 #5 09.12.2014 08:56

Na Linuxie sprząta nieźle, na Windows wersję dopiero pobrałem i sprawdzę, ale tę reputację już ma więc pewnie się sprawdzi - jeśli nie, to napiszę to :) No może z refleksem u mnie średnio, bo program jest tu od kilku lat a ja dopiero to odkryłem...

  #4 06.12.2012 17:14

@nielubiący rektora
W 2010r, gdy to pisałem przy nazwie była tylko zakładka "Windows" mimo, że istniała także wersja pod Linux. Stąd moja uwaga.

  #3 27.11.2012 14:02

miro111,
to raczej powinno brzmieć: "dobrze, że w końcu jest wersja windowsowa!:-)"

saper1972   3 #2 11.11.2011 16:34

Brawo dla załogi DP,wreszcie znajdujecie ciekawe programy,dostępne na innych portalach od dawna,polecam umieścić jeszcze np ten ----- http://www.tweaking.com/

  #1 07.10.2010 13:13

Dodam jeszcze, że istnieje także wersja pod linuxa.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.