BleachBit 4.2.0.1795

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BleachBit to małe, proste i otwarte narzędzie służące do skutecznego usuwania danych i ochrony prywatności użytkownika.

Działa pod Linuksem oraz Windows i jest wyjątkowo proste w użyciu – zaznaczamy, co konkretnie chcemy permanentnie usunąć i możemy otwierać drzwi policji. BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości).

Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów.

Oprócz standardowych opcji usuwania narzędzie oferuje również zaawansowane funkcje umożliwiające bezpowrotne kasowanie danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Hillary używała BleachBita do kasowania maili
Jak Hillary używała BleachBita do kasowania maili, to chyba nie ma minusów ;-)
ocena użytkownika
27.08.2016 21:30 • Recenzja do wersji 1.12

BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości). Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, wolną przestrzeń na dysku (m.in. powstałą po zwykłym usunięciu plików z kosza, które można odzyskać oprogramowaniem do ich odzyskiwania), nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów.

Pozostaje podziękować Hillary za zwrócenie uwagi na tą aplikację i uczyć się od najlepszych. He he.

Błyskawiczna instalacja w języku polskim, prostota obsługi, skuteczność, szybkość, lekkość.
Osobiście nie znajduję w wersji na Windows.
ocena użytkownika
20.12.2014 23:32 • Recenzja do wersji 1.6

Program znany przede wszystkim z Linuksa i chyba mało popularny i niedoceniony na Windows. Instalacja przebiega bardzo szybko i w pełni po polsku. Po zainstalowaniu wymaga skonfigurowania, co ogranicza się do wskazania co ma czyścić, każda zaznaczona opcja jest opisana, przy sprawach wymagających uwagi pojawia się ostrzeżenie co chroni przed pozamiataniem czegoś, co nie powinno być usunięte.
Szybko się uruchamia i szybko przeprowadza wyszukiwanie zbędnych plików, zagrażających prywatności itp. często poprawia czyszczenie po innych już użytych o podobnym przeznaczeniu, doskonały jako uzupełnienie tychże.
Zwracając uwagę na ostrzeżenia nic nie popsujemy. Szybkością przewyższa inne o podobnej funkcjonalności pozwala odzyskać dodatkowo w sytuacji kiedy używamy innych trochę miejsca na dysku poprzez usunięcie zbędnych zaśmiecających plików, i naprawdę dużo w sytuacji kiedy takich nie używamy.
Posiada kilka dodatkowych funkcji jak nadpisywanie wolnej przestrzeni czy niszczenie usuwanych plików co spowoduje, że nie będą do odzyskania za pomocą programów do tego przeznaczonych.
Dobre narzędzie uzupełniające wspomagające czyszczenie systemu ze zbędnych zaśmiecających plików pomagające zwiększyć prywatność.
Interfejs minimalistyczny (w wersjach na niektóre dystrybucje Linuksa bywa troszeczkę bardziej wzbogacony w odbiorze wizualnym) ale jeśli chcemy mieć coś ładnego o podobnym przeznaczeniu, to mamy do wyboru masę takich aplikacji, zaś jeśli przede wszystkim chodzi o skuteczność a w przypadku takich to nadrzędna kwestia, to wybór tego będzie słuszny. Oczywiście uzupełnienie o jednoczesne używanie jeszcze co najmniej np. CCleanera w wersji slim i Wise Registry Cleanera będzie jak najbardziej na miejscu, a ten program posprząta to co tamte pozostawią.
Moja ocena wersji na Windows 5, na Linux byłaby 4, bo niektóre funkcje od iks czasu ciągle w tamtym przypadku są testowe, ale wersja na Windows zdecydowanie 5 gwiazd.