CCleaner — ostania wersja z serii 3

Kuba Pawlak

26.02.2013 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Piriform udostępniła kolejną wersję swojej aplikacji CCleaner 3.28, za pomocą której wyczyścimy system Windows ze zbędnych plików i wpisów w rejestrze.

CCleaner to bezpłatna aplikacja, która umożliwia optymalizację, a także usuwanie z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu programy. Narzędzie pozwala na wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie, w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach).

Obraz

W najnowszej wersji programu CCleaner wprowadzono sporo zmian. Autorzy zadbali przede wszystkim o lepszą kompatybilność z Windows 8, udoskonalenie systemu kasowania plików log, mniejsze wykorzystywanie pamięci RAM w Windows 7 oraz szybsze automatyczne aktualizacje w wersji Pro. Wersja 3.28 oferuje również wsparcie dla czyszczenia danych z aplikacji Gadu-Gadu i Foxit Phantom PDF oraz zaktualizowane moduły czyszczenia programów Adobe Flash Player i ConvertXToDVD. Ponadto wprowadzono kilka drobnych zmian w interfejsie graficznym, zaktualizowano również tłumaczenia.

W ciągu najbliższych miesięcy firma Piriform przedstawi kolejne duże wydania swoich produktów przeznaczonych do usuwania zbędnych plików, odzyskiwania danych, defragmentowania dysków i uzyskiwania informacji na temat podzespołów komputera. Pierwszym z nich będzie CCleaner 4.0, który ma przynieść sporo funkcji, na jakie czekali użytkownicy. Producent zapewnia jednocześnie, że aktualne wydanie to ostatnia wersja z gałęzi 3. Przy okazji tej informacji udostępniono również wygląd nowego logo programu CCleaner.

Aplikację CCleaner 3.28.1913 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia systemowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)