CCleaner — ostania wersja z serii 3

CCleaner — ostania wersja z serii 326.02.2013 14:00
Kuba Pawlak

Firma Piriform udostępniła kolejną wersję swojej aplikacji CCleaner 3.28, za pomocą której wyczyścimy system Windows ze zbędnych plików i wpisów w rejestrze.

CCleaner to bezpłatna aplikacja, która umożliwia optymalizację, a także usuwanie z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu programy. Narzędzie pozwala na wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie, w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach).

350035872751773633

W najnowszej wersji programu CCleaner wprowadzono sporo zmian. Autorzy zadbali przede wszystkim o lepszą kompatybilność z Windows 8, udoskonalenie systemu kasowania plików log, mniejsze wykorzystywanie pamięci RAM w Windows 7 oraz szybsze automatyczne aktualizacje w wersji Pro. Wersja 3.28 oferuje również wsparcie dla czyszczenia danych z aplikacji Gadu-Gadu i Foxit Phantom PDF oraz zaktualizowane moduły czyszczenia programów Adobe Flash Player i ConvertXToDVD. Ponadto wprowadzono kilka drobnych zmian w interfejsie graficznym, zaktualizowano również tłumaczenia.

W ciągu najbliższych miesięcy firma Piriform przedstawi kolejne duże wydania swoich produktów przeznaczonych do usuwania zbędnych plików, odzyskiwania danych, defragmentowania dysków i uzyskiwania informacji na temat podzespołów komputera. Pierwszym z nich będzie CCleaner 4.0, który ma przynieść sporo funkcji, na jakie czekali użytkownicy. Producent zapewnia jednocześnie, że aktualne wydanie to ostatnia wersja z gałęzi 3. Przy okazji tej informacji udostępniono również wygląd nowego logo programu CCleaner.

Aplikację CCleaner 3.28.1913 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia systemowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)