CCleaner teraz z opcją odinstalowania aplikacji ze sklepu Microsoftu

CCleaner teraz z opcją odinstalowania aplikacji ze sklepu Microsoftu

CCleaner teraz z opcją odinstalowania aplikacji ze sklepu Microsoftu
Redakcja
28.10.2015 11:02

Wraz z kolejnymi wersjami systemu Windows nieco zmienił się sposób zarządzania zainstalowanymi w nim aplikacjami. W Windows 8 i Windows 10 dostępny jest wbudowany sklep, aplikacji z niego pochodzących nie znajdziemy jednak na liście zainstalowanych programów. Tutaj pomocna będzie najnowsza wersja CCleanera, który ułatwia odnalezienie i odinstalowanie zbędnych aplikacji.

W przypadku najnowszej wersji systemu Microsoftu sklep znacznie zyskał na znaczeniu: programy w nim zawarte nie są już jedynie pełnoekranowe, użytkownik może uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, a ich prostota i uniwersalność powodują, że obsługa jest wygodna zarówno na urządzeniach desktopowych, jak i mobilnych. Jeżeli je zainstalujemy, nie zobaczymy ich na liście „Programy i funkcje” klasycznego panelu sterowania. Użytkownik musi przejść do sklepu albo wyszukać program w menu start i wybrać opcję odinstalowania z menu kontekstowego.

Obraz

Najnowsza wersja popularnego CCleanera zapewnia obsługę tego typu aplikacji. Po przejściu do zakładki Narzędzia i sekcji Odinstaluj programy zobaczymy pełną listę nie tylko aplikacji desktopowych, ale również tych instalowanych z poziomu wbudowanego w Windows 8/8.1 i 10 sklepu. W razie potrzeby usuniemy je przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. CCleaner stał się więc wygodnym narzędziem do zarządzania wszystkimi aplikacjami, jakie znajdują się na naszym komputerze. Oprócz tego autorzy ulepszyli czyszczenie przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox, dodali wsparcie dla pakietu biurowego Microsoft Office 2016 i poprawili zgłoszone błędy.

CCleaner podobnie jak do innych kwestii takich jak np. czyszczenie rejestru, także i do tej podchodzi w sposób zapewniający wysokie bezpieczeństwo. Teoretycznie jesteśmy w stanie usunąć programy wbudowane w system, takie jak np. alarmy czy kalkulator. Po próbie wykonania tej operacji są one usuwane, ale sklep przywraca je automatycznie w odpowiedniej dla nas wersji językowej. Oczywiście jeżeli zechcemy, możemy usunąć także sam sklep wbudowany w Windows 10 – nie stanowi to problemu i nie oznacza, że stracimy dostęp do wszystkich aktualizacji systemowych, te są dystrybuowane przez Windows Update i odseparowane od zainstalowanych aplikacji.

Ostatnią edycję CCleanera znajdziecie w bazie naszego serwisu w wersjach dla systemu Windows, Maca, a także Androida. Jeżeli zdecydujecie się na ręczne usunięcie aplikacji wbudowanych w Windows 10, możecie także skorzystać z naszego specjalnego poradnika. Pokazujemy w nim jak usunąć dowolny program, a w razie potrzeby w jaki sposób można go przywrócić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)