CCleaner z zoptymalizowanym algorytmem czyszczenia rejestru

CCleaner z zoptymalizowanym algorytmem czyszczenia rejestru

Kuba Pawlak
25.04.2013 12:32

Firma Piriform udostępniła kolejną aktualizację swojego narzędzia CCleaner 4.01, za pomocą którego wyczyścimy system Windows ze zbędnych plików i wpisów w rejestrze.

CCleaner to bezpłatna aplikacja, która umożliwia optymalizację, a także usuwanie z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu programy. Narzędzie pozwala na wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie, w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach).

Obraz

Programiści z Piriform cały czas dopieszczają swój produkt. W najnowszej wersji CCleanera zadbano o zwiększenie wydajności działania programu, zoptymalizowanie algorytm wyszukiwania i czyszczenia rejestru w systemie Windows 8, udoskonalenie narzędzia do wyszukiwania duplikatów plików czy poprawę kompatybilności z przeglądarkami Google Chrome, Firefox 19 oraz Internet Explorer 10. Ponadto bazę czyszczonych programów poszerzono o kolejne pozycje Adobe Acrobat XI, VSO Blu-ray i DVD Converter Ultimate, Oxygen XML Editor 14 oraz Connectify Hotspot. W wersji Pro narzędzia poprawiono również moduł odpowiedzialny za monitorowanie przeglądarek. Reszta zamian dotyczy drobnych i mniej istotnych usterek.

Aplikację CCleaner 4.01.4093 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia systemowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)