Cena iPhone’a X nie odstraszyła klientów – Apple osiągnęło świetne wyniki finansowe

Cena iPhone’a X nie odstraszyła klientów – Apple osiągnęło świetne wyniki finansowe

Sklep Apple z depositphotos
Sklep Apple z depositphotos
02.05.2018 14:30

Nie potwierdziły się informacje analityków o słabej sprzedaży najnowszego iPhone’a. Opublikowane przez Apple wyniki za drugi kwartał 2018 roku wyraźnie pokazują, że zarówno firma, jak i inwestorzy, nie mają żadnych powodów do obaw. Dowiedzieliśmy się, że produkty z logo nadgryzionego jabłka sprzedają się świetnie, nawet jeśli klienci za smartfon muszą zapłacić 1000 dolarów.

W ostatnim kwartale Apple sprzedało 52,2 mln sztuk iPhone’ów, czyli o 1,5 mln więcej niż w poprzednim roku (50,7 mln). Łączne przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły aż 38 mld. dolarów, to więcej niż chociażby cały przychód Microsoftu za pierwszy fiskalny kwartał 2018 roku.

Nie tylko iPhone’y sprzedają się bardzo dobrze. Apple osiągnęło w drugim kwartale łącznie 61,1 mld dolarów przychodu i 13,8 mld zysku. Firmy najwidoczniej nie dotyczą prognozy o końcu tabletów – w porównaniu do zeszłego roku (8,92 mln sztuk), iPady osiągnęły lepszy wynik (9,1 mln sztuk). Gorzej natomiast wypadły Maki, które sprzedały się w 4,07 mln sztuk, czyli o 0,12 mln gorzej. Apple coraz lepiej radzi sobie na rynku usług, w tym m.in. Apple Music czy iCloud. Drugi kwartał 2018 roku firma zakończyła z najlepszym wynikiem w historii – 9,19 mld przychodów.

350245996779104193

Według informacji podanych przez Tima Cooka, iPhone X w każdym tygodniu od premiery osiągał lepsze wyniki od pozostałych modeli smartfonów Apple. To właśnie głównie on odpowiada za świetne wyniki w drugim kwartale 2018 roku. Dyrektor generalny Apple dodaje, że iPhone X osiągnął 99% wskaźnik satysfakcji klienta. Cook odniósł się również do wysokiej ceny, która ma wynikać z tego, że telefon jest najbardziej innowacyjnym produktem na rynku.

Według niepotwierdzonych informacji, w tym roku do oferty Apple dołączą aż cztery nowe iPhone’y. Firma ma zaprezentować nową wersję iPhone SE oraz trzy modele ze wzornictwem zbliżonym do iPhone’a X. Analitycy przewidują, że ten ruch pozwoli na osiągnięcie jeszcze rekordowych wyników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)