Cenisz wiadomości z Microsoft Edge, ale korzystasz z Chrome'a? Jest na to rada

Cenisz wiadomości z Microsoft Edge, ale korzystasz z Chrome'a? Jest na to rada
Oskar Ziomek

09.07.2018 13:14, aktual.: 09.07.2018 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z charakterystycznych cech przeglądarki Microsoft Edge, którą znaleźć można w Windowsie 10, jest specyficzna domyślna strona startowa, wyświetlana również po otwarciu nowej karty. Mowa o specjalnie przygotowanym widoku wiadomości MSN, w którym newsy są prezentowane nieco czytelniej niż w samym serwisie. Dzięki temu użytkownik ma szybki dostęp do świeżych informacji z kraju i prognozy pogody.

Okazuje się jednak, że aby korzystać z takiego widoku, nie trzeba lubić i korzystać na co dzień z Edge'a – wystarczy być użytkownikiem Google Chrome. Rozwiązaniem jest oficjalny dodatek Nowa karta MSN proponowany przez Microsoft. Jego rola jest bardzo prosta: po instalacji, nowa karta w Chrome będzie dzięki niemu wyglądać niemal dokładnie tak jak w Edge'u. Dodatkiem są skróty do często odwiedzanych stron, które normalnie w Chrome wyświetlane są poniżej wyszukiwarki.

Domyślna zawartość nowej karty w Microsoft Edge to wiadomości MSN.
Domyślna zawartość nowej karty w Microsoft Edge to wiadomości MSN.

Podobnie jak każde inne rozszerzenie, również Nowa karta MSN po instalacji jest dostępna z poziomu niewielkiej ikony obok paska adresu. Po jej kliknięciu szybko okazuje się jednak, że jest tylko skrótem do rzeczonego widoku aktualności MSN, a więc w tym przypadku swego rodzaju drugim skrótem strony domowej. Jedyna konfiguracja jaka jest tu więc dostępna, to opcja Dostosuj kryjąca się pod niewielkim symbolem zębatki na stronie głównej.

Można tu wybrać kraj, którego dotyczyć będą aktualności oraz zdecydować, czy wyświetlane mają być także informacje o sporcie i pogodzie. Dodatkowo użytkownik może zrezygnować z wyświetlania aktualności na rzecz samej listy skrótów do witryn. To niewiele, ale z drugiej strony rozszerzenie skutecznie robi dokładnie to, do czego zostało stworzone, więc dodatkowe opcje można uznać za zbędne.

Dzięki dodatkowi, podobny efekt można uzyskać w Google Chrome.
Dzięki dodatkowi, podobny efekt można uzyskać w Google Chrome.

Nowa karta MSN jak na razie nie cieszy się szczególną popularnością. W sklepie z dodatkami do Chrome'a widnieje informacja, że aktualnie z tego rozszerzenia korzysta nieco ponad 500 osób. Microsoft zachwala jednak swoje rozszerzenie dodając, że dzięki niemu Google Chrome będzie lepszą przeglądarką – aby ocenić, czy rzeczywiście tak jest, warto dać dodatkowi szansę. Nową kartę MSN dla Chrome'a można już pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)