CEO Samsunga odszedł ze stanowiska, szef grupy skazany za korupcję

CEO Samsunga odszedł ze stanowiska, szef grupy skazany za korupcję

CEO Samsunga odszedł ze stanowiska, szef grupy skazany za korupcję
13.10.2017 13:55, aktualizacja: 13.10.2017 14:05

Samsung Electronics stracił dyrektora generalnego. CEO koreańskiego przedsiębiorstwa Kwon Oh-Hyun zapowiedział, że rezygnuje ze stanowiska. Powodem jest bezprecedensowy kryzys, prawdopodobnie wynikający z tego, że Lee Jae-Yong, kierujący całością Samsung Group, został skazany na więzienie za korupcję.

Proces Lee Jae-Yonga, oficjalnie członka zarządu Samsung Group, ale efektywnie szefa całego konglomeratu, dobiegł końca. Miliarder spędzi najbliższe pięć lat w więzieniu. Podobny los czeka byłą prezydent Korei Południowej Park Geun-Hye, winnej korupcji, płatnej protekcji i nadużywania konstytucyjnych uprawnień.

Oczywiście zarząd grupy działającej na taką skalę, jak Samsung Group, musiał być przygotowany na taką ewentualność. Dyrektor generalny Samsung Electronics zrezygnował ze stanowiska, mimo że prawdopodobnie wcale nie był związany z nieuczciwymi interesami Lee Jae-Yonga. To posunięcie jest zapewne impulsem podyktowanym przez instynkt samozachowawczy lub konieczność wizerunkową.

350205526761891777

O odejściu Kwona Oh-Hyuna dowiedzieliśmy się z listu, który wysłał do wszystkich pracowników. W nim poinformował, że ustępuje ze stanowiska kierownika Device Solutions Business i nie będzie ponownie kandydował do rady nadzorczej po zakończeniu jego kadencji w marcu przyszłego roku. Media cytują w szczególności fragment, w którym Kwon Oh-Hyun stwierdza, że firma wyszła naprzeciw bezprecedensowemu kryzysowi. Dalej były dyrektor generalny pisze, że wierzy, że nadszedł czas, aby firma zaczęła nowe życie z nowym duchem i młodym przywódcą, by lepiej reagować na wyzwania stawiane przez dynamiczny sektor IT.

Kryzys nie został wskazany bezpośrednio, ale nietrudno domyślić się o co chodzi. Akcjonariusze mogą szykować się na kolejny spadek na giełdzie, mimo że urządzenia z rodziny Galaxy S8 radzą sobie na rynku całkiem dobrze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)