#CES2016: Microsoft chce zaistnieć także w nowoczesnych samochodach

#CES2016: Microsoft chce zaistnieć także w nowoczesnych samochodach

#CES2016: Microsoft chce zaistnieć także w nowoczesnych samochodach
05.01.2016 15:40, aktualizacja: 05.01.2016 15:51

Trudno stwierdzić, aby w ostatnim czasie rozwój asystenta głosowego Cortana obfitował w wiele spektakularnych sukcesów. Dla niektórych rozczarowaniem okazała się jej wersja na Androida i iOS-a, z której krótko po premierze zniknąć musiała jedna z kluczowych funkcji. Na tegorocznych targach CES, również nie zabrakło niebieskolicej asystentki, która ma się świetnie odnaleźć się w nowych warunkach, a konkretniej w samochodach.

W ogóle można stwierdzić, że przynajmniej podczas pierwszego dnia tegorocznej odsłony targów, wiele uwagi poświęca się samochodom. Swoimi osiągnięciami w zakresie implementacji Cortany w pojazdach pochwalił się jednak nie sam Microsoft, a firma komunikatu, Cortana ma jedynie służyć obsłudze, z samochodu mają być bowiem dostępne także inne usługi i oprogramowanie Microsoftu.

Chodzi o pakiet Office365 i możliwość dostępu do plików przechowywanych na serwerach Microsoftu, na przykład w cyberschowku OneDrive, z samochodu. Mowa między innymi o dostępie do poczty elektronicznej oraz kalendarza. Nietrudno się jednak domyślić, że nawigacja po interfejsach podczas kierowania pojazdem mogłaby być dość dekoncentrująca.

W tym miejscu do akcji ma wkroczyć Cortana, która w ramach komend głosowych i za pomocą języka naturalnego, ma pozwalać kierowcy na wygodny dostęp do danych. Obsługa będzie się najpewniej odbywać za pomocą mikrofonów dostarczanych przez Harman, za pośrednictwem Cortany działającej na smartfonie. Również same możliwości asystentki mają zostać dostosowane do specyfiki korzystania z jej pomocy podczas jazdy.

To jednak nie wszystko, podczas targów ogłoszono także partnerstwo Microsoftu i Volvo. Tym razem nie chodzi jednak o Cortanę, a o obsługę za pomocą opaski Microsoft Band 2. Również zakres funkcji będzie odmienny i możliwy dzięki poleceniom głosowym wypowiedzianym do urządzenia. Za ich pomocą będzie można między innymi uruchomić silnik Volvo, obsługiwać centralny zamek czy włączyć ogrzewanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)