Chcą uruchomić LibreOffice w przeglądarce z wykorzystaniem kompilatora od Mozilli

Chcą uruchomić LibreOffice w przeglądarce z wykorzystaniem kompilatora od Mozilli

Chcą uruchomić LibreOffice w przeglądarce z wykorzystaniem kompilatora od Mozilli
06.10.2015 13:19

Prace nad przeglądarkową wersją LibreOffice nie zaczęły sięwczoraj, takie zamierzenia deweloperzy tego pakietu biurowego mielijuż na samym początku. Opracowywane przez firmę CollaboraLibreOffice Online wykorzystuje specjalny backend bibliotek GTK3,pozwalający na rysowanie interfejsu użytkownika w HTML5 ikomunikację z backendem serwerowym przez mechanizm WebSockets. Terazjednak inna grupa deweloperów rozpoczęła prace nad przeniesieniemLibreOffice w całości do przeglądarki, za pomocą rozwiązańpromowanych przez Mozillę.

Nowa odmiana LibreOffice jest modyfikowana tak, aby można byłoskompilować ją za pomocą skrośnego kompilatora Emscripten,generującego na wyjściu wysoce wydajny kod w JavaScripcie. Jak dotej pory udało się skonfigurować cały system budowaniaoprogramowania i uruchomić konfigurację programu. Do finalizacjiprac jednak jeszcze dużo zostało, deweloperzy prosząwięc o pomoc.

Obraz

Jeśli inicjatywa ta się powiedzie, LibreOffice będzie jednym znajbardziej złożonych narzędzi software'owych, przeniesionych naEmscripten. Do tej pory zrobiono to z takim oprogramowaniem jaksilnik gier Unreal Engine 3, edytor geometrii MeshLab a nawetemulatorDOSBox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)