Chcecie mieć pełną swobodę w grze? Zainteresujcie się projektem UemeU

19.12.2013 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budowanie światów z klocków w Minecrafcie czy próby tworzenia pierwszych prostych gier w LittleBigPlanet 2 na PS3 mogą być wyjściem do rozwijania pasji, która kiedyś potencjalnie przerodzi się w zawód producenta. W dalszej kolejności pewnie młody deweloper zetknie się z Project Spark, ale warto również przyjrzeć się temu, co dzieje się na scenie tzw. Indie. Tutaj grupka zapaleńców rozwija chociażby UemeU, pozycję graficznie nie robiącą na razie dużego wrażenia, jednak dającą olbrzymią swobodę.

Projekt składa się zasadniczo z dwóch modułów. W trybie edycji, z podstawowych brył geometrycznych, które można niemniej dowolnie modyfikować i wyginać, przygotowuje się własny wirtualny świat. Tylko od ilości włożonego w zrobienie poszczególnych jego elementów czasu zależy, jak dobrze będzie się on prezentował, co pokazują liczne demonstracje na oficjalnym kanale YouTube UemeU. Ponakładamy tu też oczywiście tekstury, a obiektom nadamy właściwości potrzebne, by funkcjonalnie wpisywały się w ramy tego, jakiego rodzaju rozgrywkę sobie rozplanowaliśmy. Potem pozostaje jeszcze tylko przygotować własną postać, którą pobiegamy po wytworze swojej fantazji, ale też w światach innych graczy, bowiem tytuł oferuje również opcje sieciowe.

Wersję testową you-me-you można wypróbować rejestrując się na stronie twórców. Jeśli próbka się spodoba, warto zainteresować się wsparciem projektu finansowo. Płatny dostęp do testów alpha, który gwarantuje też nowsze wydania projektu, oferuje między innymi Desura. Jest do tego PayPal, a gra trafiła także do Steam Greenlight.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)