Chcesz łatwiej modyfikować Androida? Sprawdź ADB & FASTBOOT SAUCE

Chcesz łatwiej modyfikować Androida? Sprawdź ADB & FASTBOOT SAUCE30.03.2017 15:06
Chcesz łatwiej modyfikować Androida? Sprawdź ADB & FASTBOOT SAUCE

Obsługa tekstowego wiersza poleceń (ADB) wraz z protokołem Fastboot lub inaczej mówiąc „konsoli” Androida, to sposób na komunikację z urządzeniem mobilnym podłączonym do komputera. W klasycznym podejściu wymaga więc stosowania tekstowych komend, którymi aktywujemy wybrane funkcje. Inaczej zrealizowano to jednak w ADB & FASTBOOT SAUCE – aplikacji, która również bazuje na interfejsie tekstowym, jednak zamiast złożonych komend, prosi nas tylko o wskazanie numeru opcji, które wyświetlane są w formie menu.

Jeśli zatem dotąd modyfikowanie systemu odstraszało między innymi z powodu sposobu obsługi konsoli, właśnie ta aplikacja może to zmienić. Dodajmy pokrótce, że ADB pozwoli między innymi na restartowanie smartfonu, uruchamianie go w trybie bootloadera, bądź recovery, zaś dzięki protokołowi Fastboot przeprowadzimy podstawową diagnostykę, w tym operacje związane z partycjami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Producent dodał tu również inne narzędzia, w tym na przykład fb2png pozwalające na wykonywanie zrzutów ekranu urządzenia oraz TWRP, które umożliwić ma odzyskiwanie danych. Ta druga opcja pozostaje jednak w fazie eksperymentalnej.

Aby skutecznie wykorzystać program, wystarczy go po pobraniu uruchomić (nie wymaga instalacji) oraz podłączyć do komputera mobilne urządzenie z Androidem. Tutaj konieczne będzie w Ustawieniach programisty aktywowanie trybu Debugowania USB, co pozwoli na dostęp do odczytów systemowych właśnie za pośrednictwem przewodu.

Dalsza obsługa to już tylko korzystanie z czytelnego menu za pomocą liczbowych skrótów. Sprawdzamy na ekranie, jaki numer odpowiada interesującej nas opcji, a potem wpisujemy go w konsoli i zatwierdzamy Enterem.

W razie wątpliwości warto skorzystać z oficjalnego wątku, utworzonego przez twórcę programu na XDA Developers. Samą aplikację ADB & FASTBOOT SAUCE można zaś pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)