Chciałbyś LG G4, ale nie mieści Ci się w dłoni? Kup mniejszego G4s

Strona głównaChciałbyś LG G4, ale nie mieści Ci się w dłoni? Kup mniejszego G4s
10.07.2015 11:48
Chciałbyś LG G4, ale nie mieści Ci się w dłoni? Kup mniejszego G4s
bEapaXba

Niecałe trzy miesiące wcześniej firma LG zaprezentowała swój topowy model – G4. Nie musieliśmy długo czekać, aby na rynku pojawiła się jego mniejsza wersja. Jeszcze w tym miesiącu LG G4s trafi do sprzedaży. Model wygląda na świetną alternatywę dla osób szukających czegoś mniejszego i tańszego od topowego G4.

bEapaXat

Nie każdy potrzebuje smartfona z dużym 5,5-calowym wyświetlaczem czy wydajnym procesorem, którego możliwości i tak nie wykorzysta. Nie każdy też może sobie pozwolić na wydanie 2,5 tysiąca złotych na nowy model. Właśnie dla takich klientów firma LG stworzyła swojego najnowszego smartfona.

350138856856905665

Nowy model został oznaczony jako LG G4s lub LG G4 Beat (poza Europą). Na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak topowy G4, różnice zauważymy dopiero po wzięciu do ręki. LG G4s jest mniejszy (ale na pewno nie można go nazwać kompaktowym), a jego tył nie został pokryty skórą licową. Zastosowany wyświetlacz LCD IPS ma 5,2-cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Sercem tego urządzenia jest 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 1,5 GB RAM i 8 GB pamięci na pliki. Szkoda, że producent nie zdecydował się na 2 GB RAM, wtedy korzystanie ze smartfona byłoby bardziej komfortowe. Dostępnej przestrzeni na dane również mogłoby być więcej, tym bardziej, że kilka gigabajtów zostanie zajęte przez system operacyjny. Na szczęście możemy skorzystać z karty pamięci.

bEapaXav

Główna, znajdująca się na „plecach” kamera wykona zdjęcia w rozdzielczości 8 MP. Natomiast frontowa zrobi selfie w 5 MP. Pojemność akumulatora jest stanowczo za niska, przy dużym ekranie i zastosowanych podzespołach, 2300 mAh nie pozwoli na długą pracę. Większość użytkowników będzie musiała podłączać G4s do ładowarki każdego dnia. Wśród dostępnych modułów znajdziemy Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1, NFC, a także GPS i GLONASS. Całość działa pod kontrolą Androida 5.1.1, a więc jak najbardziej dostajemy nową wersję. Pozostaje nam liczyć, że LG zapewni dobre wsparcie.

Już w tym miesiącu LG G4s pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach, na liście brakuje Polski. Będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aż spotkamy tego smartfona na sklepowych półkach w naszym kraju. LG G4s ma kosztować około 400 euro. Trochę za dużo jak za zastosowane podzespoły. Jednak cena z pewnością szybko spadnie. Dodatkowo firma LG poinformowała, że cena na poszczególnych rynkach będzie różna.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEapaXbr