Chińska policja zamknęła szkołę cyberprzestępców

Chińska policja zamknęła szkołę cyberprzestępców

Redakcja
08.02.2010 17:19

Chińska policja poinformowała o zamknięciu dużego serwisu internetowego umożliwiającego pozyskiwanie informacji oraz aplikacji niezbędnych do atakowania i oszukiwania innych użytkowników w Sieci.

Black Hawk Safety Net, bo tak nazywała się zamknięta przez chińskie władze strona, oferowała 170 tysiącom zarejestrowanych użytkowników narzędzia umożliwiające instalowanie na komputerach innych internautów złośliwego oprogramowania. Kolejne 12 tysięcy osób posiadających płatne konta VIP miało również dostęp do wielu niebezpiecznych aplikacji, m.in. wyspecjalizowanych trojanów. Co więcej, twórcy strony zostali oskarżeni o udostępnianie wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia ataków na inne maszyny podłączone do Internetu.

Co ciekawe, do całego zdarzenia doszło w... listopadzie. Opinia publiczna została o nim jednak poinformowana dopiero dziś. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że wiadomość o zamknięciu strony ma charakter głównie marketingowy i polityczny - zwłaszcza w świetle zamieszania wywołanego ostatnimi oskarżeniami formułowanymi przez przedstawicieli m.in. firmy Google. Na ostateczne wnioski trzeba jednak jeszcze poczekać. Być może już niedługo chińskie władze podejmą kolejne, zdecydowane działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)