Chiny. Drastyczny spadek sprzedaży kart graficznych

Chiny. Drastyczny spadek sprzedaży kart graficznych

MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM-X
MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM-X
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | msi
Przemysław Juraszek
21.01.2022 21:30

Według danych z chińskiego rynku wynika, że w grudniu ubiegłego roku sprzedano aż o 19 proc. mniej kart graficznych w porównaniu do listopada.

Chiński portal MyDrivers opublikował zestawienie sprzedaży ośmiu znanych w regionie producentów kart graficznych. Będący tamtejszym liderem Colorful zaliczył spadek do blisko 200 000 egzemplarzy z około 250 000. Następny ASUS pozostał na niezmienionym poziomie, a trzeci Gigabyte zaliczył największą stratę.

Sprzedaż kart graficznych w grudniu w stosunku do listopada 2021
Sprzedaż kart graficznych w grudniu w stosunku do listopada 2021© Chiny | MyDrivers

Na kolejnych pozycjach znajdują się MSI, Galaxy (Galax lub KFA2), nieznane u nas Gengsheng oraz Sotek także zaliczające stratę. Na samym końcu z prawej jest Mingxuan, którego sytuacja praktycznie nie uległa zmianie.

Chińczycy winę za spadek dostaw zrzucają na pandemię Covid-19, problemy logistyczne, zakaz wydobywania kryptowalut oraz fakt zbliżania się chińskiego nowego roku. W tym przypadku dostawcy mogą wstrzymywać zapasy, aby nie dopuścić do dużych spadków cen. Jest też informacja o tym, że producenci z Tajwanu są teraz skłonni przekierowywać dostawy na inne bardziej dochodowe rynki.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)