Asus nagrodził swoich pracowników. Ogromne zyski ze sprzedaży kart graficznych

Asus nagrodził swoich pracowników. Ogromne zyski ze sprzedaży kart graficznych

Karta graficzna od Asusa
Karta graficzna od Asusa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Asus
Przemysław Juraszek
20.01.2022 20:19

Prezes Asusa SHI Chong-Tang zarządził rekordowe nagrody roczne dla pracowników o wartości nawet dwóch lub trzech pensji.

Chiński portal MyDrivers twierdzi, że rekordowy, 32-procentowy wzrost przychodów rok do roku jest spowodowany przez dwa czynniki. Pierwszym jest ogromne zapotrzebowanie rynku na laptopy oraz gotowe konfiguracje komputerów stacjonarnych, a drugim sprzedaż kart graficznych.

Chińczycy twierdzą, że większość kart Asusa trafiła do kryptogórników, którzy byli w stanie zapłacić nawet dwukrotną cenę. Biorąc pod uwagę, że Asus jest jednym z największych partnerów zarówno dla Nvidii jak i AMD, to nie ma się co dziwić, że zyski z tego sektora wzrosły kilkukrotnie.

Asus w raporcie finansowym stwierdził też, że ceny kart graficznych oraz szał kryptowalutowy utrzymają się jeszcze w I kwartale, ale w II kwartale ceny mogą spaść. Na spadek bym nie liczył, ponieważ producenci półprzewodników w postaci TSMC podnieśli ceny produkcji układów, a producenci raczej przerzucą koszt na konsumentów, niż obniżą marżę.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)