Chiny zakazują iPhone'ów w biurach. Urzędnicy dostali wytyczne

Chiny zakazują iPhone'ów w biurach. Urzędnicy dostali wytyczne

iPhone 14 Pro ma lepszy ekran niż iPhone 14
iPhone 14 Pro ma lepszy ekran niż iPhone 14
Źródło zdjęć: © Unsplash
Oskar Ziomek
07.09.2023 17:46

Według informacji "Wall Street Journal", chińskie władze wprowadziły zakaz korzystania z iPhone'ów przez urzędników w miejscach pracy. Jak podaje dziennik, decyzja ta dotyczy urzędników z centralnych agencji rządowych, którym nie wolno już korzystać z telefonów Apple'a podczas wykonywania obowiązków służbowych, nie mogą także przynosić ich do biur.

"Wall Street Journal" powołuje się na anonimowe źródła. Zakaz używania iPhone'ów, jak podaje gazeta, został przekazany pracownikom przez ich przełożonych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nie jest jednak jasne, jak wiele instytucji obejmuje ta decyzja. W artykule nie podano również, jakie inne zagraniczne marki zostały objęte tym zakazem.

Agencja informacyjna Reuters sugeruje, że domniemany zakaz może być związany z narastającą rywalizacją między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Przypomina również, że Pekin od ponad dekady stara się uniezależniać od zagranicznych technologii, promując produkcję układów scalonych w kraju i naciskając na państwowe firmy, aby korzystały z rodzimego oprogramowania.

Te działania nasiliły się w 2020 roku, kiedy chińscy liderzy ogłosili przejście na model rozwoju, który nazwali "podwójną cyrkulacją". Jego celem jest zmniejszenie zależności od zagranicznych rynków i technologii. W maju chińskie władze wezwały duże państwowe firmy do odegrania kluczowej roli w kreowaniu samowystarczalności technologicznej kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zakaz korzystania z iPhone'ów w chińskich biurach przypomina restrykcje wprowadzone w USA wobec chińskiego koncernu Huawei oraz platformy TikTok, która jest własnością chińskiej firmy ByteDance. Chiny są jednym z największych rynków zbytu dla produktów Apple i generują prawie jedną piątą przychodów tego koncernu - podkreśla Reuters.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)