Chodzący procesor. Ciekawa próba przemytu do Chin

Skonfiskowane 160 procesorów.
Skonfiskowane 160 procesorów.
Źródło zdjęć: © Chiny | Chiński urząd celny
Przemysław Juraszek

14.03.2022 18:37, aktual.: 15.03.2022 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińscy celnicy zatrzymali człowieka, który próbował przemycić na teren Chin procesory Intela 11. i 12. generacji bez płacenia stosowanych podatków.

Przemytnicy mają wiele metod ukrywania towaru w codziennych przedmiotach, na zewnątrz lub nawet wewnątrz ciała. Złapany przez chińskich celników przypadek wybrał metodę obklejenia się aż 160 procesorami. Co ciekawe wedle doniesień mężczyzna wpadł przez swój nienaturalny sposób chodzenia.

Okazało się, że poza wspomnianymi 160 procesorami przyklejonymi do ciała, a konkretnie do wewnętrznej strony łydek, talii i brzucha, znajdowało się też 16 składanych smartfonów nieznanego producenta.

Zakładając, że wszystkie procesory to Core i9-12900K (około 2900 zł), przemytnik miał na sobie około 464 tys. zł, nie licząc składanych smartfonów. Całkiem przyjemna suma. Pojedynczy układ ma wymiary 45x37,5 mm.

Taki wyczyn nie udałby się komercyjnymi procesorami AMD z serii Ryzen, które ze względu na gniazdo PGA charakteryzują się dużą liczbą cienkich i delikatnych pinów umieszczonych na procesorze. Inaczej sprawa miałby się z procesorami z serii Threadripper, które wykorzystują gniazdo typu LGA.

Warto jednak zaznaczyć, że nowe jednostki z serii na razie znanej jako Ryzen 7000 będą wykorzystywać nową podstawkę AM5, która zerwie z gniazdem typu PGA na rzecz LGA.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)