Chrome 63 ostrzeże o możliwym podsłuchu. Testy już teraz w Canary

Chrome 63 ostrzeże o możliwym podsłuchu. Testy już teraz w Canary11.09.2017 20:39
Chrome 63 ostrzeże o możliwym podsłuchu. Testy już teraz w Canary

Wyścig producentów w tworzeniu nowości w przeglądarkach trwa. Tym razem informujemy o nowej funkcji z dziedziny bezpieczeństwa, w którą wyposażony zostanie Chrome z numerem 63. Mowa o wykrywaniu sytuacji, w których zewnętrzne oprogramowanie będzie próbowało przeprowadzić atak man-in-the-middle polegający (w sporym uproszczeniu) na podsłuchiwaniu wiadomości wymienianych za pośrednictwem połączenia internetowego.

Testy tego rozwiązania już teraz trafiły do testowej wersji Chrome'a w kanale Canary. Działanie funkcji polega na wyświetlaniu nowego ekranu z ostrzeżeniem, gdy wykryte zostaną liczne, następujące po sobie błędy w połączeniu SSL, co ma zwiastować próby ingerencji w połączenie z zewnątrz. Chrome poinformuje przy tym, która aplikacja powoduje wykryte błędy.

Nowe powiadomienie o hipotetycznym ataku MitM, źródło: ghacks.net
Nowe powiadomienie o hipotetycznym ataku MitM, źródło: ghacks.net

Do testowania funkcji w Chrome Canary można przystąpić już teraz, jednak konieczne jest ręczne jej aktywowanie. W tym celu należy uruchomić program z dodatkowym parametrem. W systemie Windows wystarczy w tym celu kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie programu, wybrać Właściwości, a następnie po w polu Element docelowy dopisać na końcu:

--enable-features=MITMSoftwareInterstitial

To operacja niezbędna oczywiście tylko na tym etapie. Gdy funkcja trafi do stabilnej wersji Chrome'a 63 w grudniu, takie działania nie będą konieczne. Najnowszą stabilną przeglądarkę Google Chrome można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)