Chrome 86 na Androida pozwoli zaplanować pobieranie. Można już testować

Google Chrome na Androida dostanie "planowanie pobierania", fot. Oskar Ziomek
Google Chrome na Androida dostanie "planowanie pobierania", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

20.07.2020 16:20

Google Chrome na Androida otrzyma niewielki dodatek, który pomoże lepiej panować nad pobieranymi plikami. Jak zwrócił uwagę serwis Techdows, w Chrome 86 pojawi się opcja planowania pobierania plików z możliwością wskazania konkretnego dnia i godziny.

To rozszerzenie dotychczasowej opcji odroczenia pobierania do czasu, gdy telefon znajdzie się w zasięgu Wi-Fi. Funkcja jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, ale już można ją testować. W tym celu należy pobrać Chrome'a w odmianie Canary i odwiedzić ustawienia eksperymentalne, wpisując i zatwierdzając na pasku adresu: chrome://flags.

Teraz konieczne jest odszukanie opcji Enable download later i zmiana jej wartości na Enabled. Nowa opcja zostanie uaktywniona po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Od tego momentu, przy próbie pobrania pliku poza zasięgiem Wi-Fi, użytkownik będzie mógł ręcznie wskazać czas, w którym plik ma zostać pobrany.

Nową funkcję można już aktywować w testowym Chrome Canary, fot. Oskar Ziomek.
Nową funkcję można już aktywować w testowym Chrome Canary, fot. Oskar Ziomek.

Warto pamiętać, że Canary to niestabilne wydanie testowe i niedociągnięcia oraz błędy są tu na porządku dziennym. Nie należy więc oczekiwać, że opisywana nowość będzie funkcjonować na tym etapie bezbłędnie. Premiera stabilnej wersji Chrome'a 86 zaplanowana jest na pierwszą połowę października 2020 roku.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)