Chrome: beta dla Maków w grudniu, ale bez wielu funkcji

Chrome: beta dla Maków w grudniu, ale bez wielu funkcji01.12.2009 12:56
Wojciech Cybulski

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Google do końca roku wyda pierwszą wersję beta przeglądarki internetowej Chrome dedykowaną systemom Mac OS X, ale kosztem wielu wartościowych funkcji.

Jak informuje TechCrunch, twórcy zrezygnowali z udostępniania w pierwszej becie szeregu funkcji, które zostały przeniesione do drugiego wydania testowego - wszystko po to, by Chrome dla Maków mogło ujrzeć światło dzienne przed 1 stycznia 2010 roku. I tak posiadacze komputerów z logo nadgryzionego jabłka nie dostaną w pierwszym wydaniu beta Menedżera Zakładek, trybu "App Mode", Menedżera Procesów, synchronizacji ulubionych, obsługi wielodotykowych gestów, pełnej obsługi rozszerzeń, natywnego wsparcia 64-bitowych procesorów oraz trybu pełnoekranowego.

Na nieszczęście dla Google, konieczność dotrzymania termów sprawiła, że Chrome dla Maków nijak nie przypomina swojego odpowiednika dedykowanego systemom Windows. Wydanie w tym roku okrojonej do granic możliwości wersji beta jest więc zabiegiem czysto marketingowym, gdyż dopiero kolejne wersja testowa pozwoli właścicielom Maków cieszyć się większością funkcji charakterystycznych dla przeglądarki Google Chrome.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (37)