Chrome coraz bardziej poszukiwany

Chrome coraz bardziej poszukiwany

Redakcja
24.12.2009 15:50

Firma Google dokłada wszelkich starań, by spopularyzować stworzoną przez siebie przeglądarkę internetową o nazwie Google Chrome. Wśród ważniejszych działań warto wspomnieć chociażby o uruchomieniu katalogu dodatków. Efekty są świetnie widoczne w Wielkiej Brytanii, gdzie zainteresowanie przeglądarką przejawia się w rosnącej liczbie zapytań wpisywanych w Sieci przez internautów.

Zapytania dotyczące Google Chrome podwoiły się w ciągu ostatnich kilku tygodni i obecnie ich liczba osiągnęła trzeci wynik w historii - stwierdził Robin Goad, przedstawiciel firmy Hitwise, która odpowiedzialna była za przeprowadzenie analizy. Warto również dodać, że liczba wyszukiwań dotyczących przeglądarki Chrome jest obecnie dwukrotnie większa od ilości zapytań związanych z konkurencyjną aplikacją stworzoną przez Microsoft. Jednocześnie w stawce nadal przewodzi Firefox, który obecnie może poszczyć się wynikiem kilkakrotnie lepszym od przeglądarki Google.

Warto jednak zauważyć, że porównania te mają jedynie wartość statystyczną i w praktyce ich znaczenie jest raczej niewielkie. Mała ilość wyszukiwań przeglądarki Internet Explorer jest bowiem związana z faktem, iż program ten jest standardowo dostarczany z systemem Windows, z którego korzysta większość użytkowników. Z drugiej jednak strony większa ilość zapytań dotyczących Chrome koreluje w pewien sposób z tym jak często aplikacja ta jest pobierana i instalowana przez samych użytkowników. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie program stworzony przez Google wyprzedził w rankingu popularności Safari i obecnie posiada około 4,4% udziału w rynku przeglądarek internetowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)