Chrome na Androida z przebudowanym interfejsem. Testować może już każdy

Chrome na Androida z przebudowanym interfejsem. Testować może już każdy

Chrome na Androida z przebudowanym interfejsem. Testować może już każdy
16.02.2018 15:06

W związku z rosnącą popularnością smartfonów z dużymi wyświetlaczami, zwłaszcza modeli z ekranami o proporcjach 18:9, producenci aplikacji zaczynają przenosić elementy interfejsu na dolny pasek. Nie inaczej jest z Google Chrome. Nowy interfejs trafił do wersji testowej i każdy zainteresowany może już sprawdzić zmiany, które zmierzają do stabilnego wydania.

W eksperymentalnym wydaniu Google Chrome z gałęzi Canary wprowadzony został podzielony interfejs paska narzędzi, określany jako Chrome Duplex. Dostęp zyskujemy pociągając palcem od dolnej krawędzi w górę. Umożliwia on szybki dostęp do wybranych witryn, a także wiadomości, które w stabilnej edycji wyświetlane są na ekranie domowym w sekcji Artykuły dla Ciebie.

Obraz

Chrome Duplex zwiększa komfort korzystania ze smartfonu z dużym ekranem. Nie musimy już sięgać do górnego paska. Idealnie jednak nie jest – zabrakło szybkiego dostępu do chociażby wyszukiwarki Google lub wybranych opcji przeglądarki, jak historia przeglądania, pobrane pliki czy uruchomione karty. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z wersją eksperymentalną, która zanim trafi do stabilnego wydania, może zostać rozbudowana.

Jak aktywować Chrome Duplex?

Funkcja wciąż jest w fazie testów. W związku z tym, może działać niestabilnie, podobnie jak sama przeglądarka Google Chrome Canary. Odradzamy więc korzystanie z eksperymentalnej edycji jako głównej przeglądarki. Wersje testowe mają na celu sprawdzenie nowych funkcji, nadchodzących zmian i wyłapanie błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)