Chrome na Androida z wygodniejszym dostępem do historii odwiedzanych stron

Chrome na Androida z wygodniejszym dostępem do historii odwiedzanych stron

Google testuje kolejną nowość w przeglądarce Chrome, depositphotos
Google testuje kolejną nowość w przeglądarce Chrome, depositphotos
30.07.2018 13:30

Google nie zwalnia tempa rozwoju Google Chrome. Przeglądarka w wersji na Androida umożliwia już korzystanie z nowego wyglądu. Natomiast niebawem powinna działać szybciej. Kolejną nowością jest łatwiejszy dostęp do ostatnio otwieranych stron.

Serwis Android Police informuje o nowym dostępie do historii w mobilnym Chromie. We wczesnej testowej wersji z kanału Canary wystarczy przytrzymać systemowy przycisk Wstecz, aby zyskać dostęp do historii karty i całej historii przeglądania. Warto zauważyć, że podobna funkcja dostępna jest już w Chrome na PC – przytrzymanie strzałki wstecz zapewnia dostęp do stron odwiedzonych w konkretnej karcie.

Nowa metoda zapewnia szybszy dostęp do historii niż szukanie odpowiedniej funkcji w menu przeglądarki. Dodatkowo, teraz wystarczy przytrzymać przycisk Wstecz i wybrać pozycję z listy, aby cofnąć się o kilka stron. Nie musimy już kilkukrotnie klikać przycisku Wstecz.

Obraz

Nowość nie jest domyślnie włączona. W celu aktywacji należy wejść pod adres chrome://flags i włączyć flagę #long-press-back-for-history. Następnie musimy ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome. W związku z tym, że mamy do czynienia z wczesną wersją testową, to podczas korzystania mogą występować błędy.

Chrome Chrome w wersji na Androida znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Mobilna wydanie przeglądarki dostępne jest także na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)