Chrome odczuwalnie przyśpieszy? Google pracuje nad funkcją Never Slow Mode

Google pracuje nad nowym trybem dla Chrome'a. (depositphotos)
Google pracuje nad nowym trybem dla Chrome'a. (depositphotos)

05.02.2019 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome, która według danych StatCounter ma obecnie ponad 60 proc. rynku, może niebawem zyskać kolejnych użytkowników. Twórcy pracują bowiem nad nową funkcją, która powinna przyśpieszyć wczytywanie wybranych stron internetowych, co ma być odczuwalne zwłaszcza przy słabszym połączeniu z internetem.

Google testuje funkcję Never Slow Mode

Nowe zatwierdzenia kodu, które pojawiły się na stronie poświęconej rozwojowi Chromium, wskazują, że Google testuje właśnie funkcję Never Slow Mode. Nazwa sugeruje, że po aktywacji nowego trybu, przeglądarka nie powinna nigdy zwolnić. Przeglądanie internetu ma być bowiem bardziej komfortowe, niezależnie od rozmiaru samej strony internetowej.

Zadaniem funkcji będzie zredukowanie rozmiarów strony internetowej przez wprowadzenie ograniczeń dotyczących rozmiarów ładowanych elementów. Wytyczne związane z maksymalnym rozmiarem będą obejmować m.in. grafiki, arkusze stylów czy stosowane skrypty. Przykładowo, maksymalny budżet przeznaczony na rozmiar obrazków ma wynosić 2 MB. Elementy, które przekroczą ograniczenie, zostaną zablokowane.

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Nowym trybem nie zostaną objęte wszystkie elementy strony internetowej – niektóre, jak np. mechanizm Service Workers, wciąż będą pobierane na starych zasadach. Warto również zwrócić uwagę na aktualny opis eksperymentalnej funkcji, w którym wyraźnie zaznaczono, że aktywacja Never Slow Mode może uszkodzić faktyczny wygląd treści na stronie.

Funkcja znajduje się obecnie w fazie bardzo wczesnych testów. W związku z tym, na jej wdrożenie do stabilnej wersji przeglądarki możemy jeszcze trochę poczekać. Owszem, nałożone wytyczne powinny odczuwalnie przyśpieszyć ładowanie stron w przypadku słabo wydajnych połączeń z internetem. Jednakże, cały proces może odbić się na wyglądzie stron, które przez ograniczenia, mogą sprawiać wrażenie jakby przestały poprawnie działać.

Chrome ma być także bezpieczniejszy

Najnowszą wersję Chrome’a znajdziecie w naszym katalogu. Przeglądarka dostępna jest w wersji na Windowsa, macOS-a, a także na Androida i iOS-a. Użytkownicy otrzymali ostatnio większy zestaw poprawek bezpieczeństwa. Ponadto, twórcy zamierzają wprowadzić nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym ostrzeganie przed phishingiem i przypadkowym pobieraniem plików.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)