Chromebit: „Chrome na patyku” dla każdego telewizora z HDMI

Chromebit: „Chrome na patyku” dla każdego telewizora z HDMI

Chromebit: „Chrome na patyku” dla każdego telewizora z HDMI
17.11.2015 12:23, aktualizacja: 17.11.2015 13:10

Do sprzedaży trafił mały, wyglądający jak pendrive komputerek od Asusa. Działa on pod kontrolą Chrome OS, kosztuje 85 dolarów i jak najbardziej może być centrum multimedialnym w naszym domu.

ASUS wprowadził do sprzedaży komputerek Chromebit. Za 85 dolarów dostajemy urządzenie wyposażone w czterordzeniowy procesor ARM Rockchipa. Wewnątrz niewielkiej, ważącej zaledwie 75 gramów obudowie znajdziemy jeszcze 2 GB RAM i 16 GB taniej i wolnej pamięci na dane. Urządzenie posiada także złącze HDMI, które służy do podłączenia do telewizora czy monitora oraz port USB, który przykładowo można wykorzystać do podłączenia urządzeń peryferyjnych – myszki i klawiatury. Zastosowane moduły łączności bezprzewodowej to Wi-Fi 802.11 ac oraz Bluetooth 4.0.

Obraz

Zainstalowany system to Chrome OS obecnie jest już na tyle dojrzały, że może uczynić z Chromebit centrum multimedialne w naszym domu. Przykładowo możemy wykorzystać to urządzenie, aby zmienić stary telewizor w sprzęt o możliwościach większych niż Smart TV. Po podłączeniu urządzenia Asusa będziemy mogli korzystać z Internetu, oglądać filmy online czy słuchać muzyki. Oczywiście Chromebit może również posłużyć jako komputer, w zupełności wystarczy do przeglądania sieci, korzystania z portali społecznościowych i komunikacji ze znajomymi. Jego zaletą, w porównaniu do bardziej tradycyjnych komputerów jest cena, a także znacząco mniejsze rozmiary. Oczywiście płacimy za to wydajnością, ale jej braku przy prostych czynnościach nie będziemy zbytnio odczuwali.

Chromebit na początku będzie dostępny tylko w wybranych krajach, na liście niestety zabrakło Polski. W związku z tym obecnie jedyną opcją nabycia tego urządzenia jest sprowadzenia go z zagranicy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)