Chuwi LarkBox PC oficjalnie. Tak wygląda ponoć najmniejszy na świecie komputer do 4K

Chuwi LarkBox PC oficjalnie. Tak wygląda ponoć najmniejszy na świecie komputer do 4K
Piotr Urbaniak

20.04.2020 05:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najmniejszy na świecie komputer 4K – takim hasłem firma Chuwi, chiński producent kojarzony do tej pory głównie z niedrogimi laptopami i tabletami, reklamuje swój najnowszy sprzęt.

LarkBox PC, bo o nim tu mowa, ma wykonaną z tworzywa sztucznego obudowę o wymiarach zaledwie 61 x 61 x 43 mm. Jest to więc komputer mały, aczkolwiek nie najmniejszy. Tu wystarczy sobie przypomnieć serię Intel Compute Stick. Niemniej asem atutowym propozycji Chuwi ma być obsługa trybu 4K60 po HDMI, czego sticki nie potrafią.

Na pokładzie znajdziemy 4-rdzeniowy procesor Intel "Gemini Lake" Celeron N4100, a ponadto 6 GB wlutowanej pamięci LPDDR4 i 128 GB na dane. Oprócz tego, LarkBox PC ma dwa porty USB 2.0, USB-C, wyjście słuchawkowe i wspomniane już pośrednio HDMI 2.0.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Specyfikację zamyka łączność Bluetooth 5.0, dzięki czemu – jak zauważa producent – komputer poradzi sobie z pilotami zdalnego sterowania.

Jest też aktywny system chłodzenia z jednym wolnoobrotowym wentylatorem. Nic nie wiadomo natomiast, co może być pewnym zaskoczeniem, na temat karty sieciowej. Brak złącza RJ-45 wyklucza połączenie przewodowe, ale Wi-Fi zdaje się być w tego typu sprzęcie standardem. Cóż, Chuwi naprawdę niczego o sieciówce w swych materiałach nie wspomina.

Komputer ma być sprzedawany w zestawie z uchwytem typu VESA, umożliwiającym montaż za telewizorem lub monitorem; z systemem operacyjnym Windows 10 Home. Cena nie została jeszcze podana. Niemniej, znając Chwui, raczej nie powinna przekroczyć 400-500 zł.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)