Ciemne strony porozumienia Microsoft i Yahoo!

Ciemne strony porozumienia Microsoft i Yahoo!

Adam Wróblewski
29.08.2009 10:30, aktualizacja: 29.08.2009 18:07

Kiedy w zeszłym miesiącu Microsoft podpisywał porozumienie z Yahoo, zapewniające między innymi zmianę dotychczas wykorzystywanego silnika wyszukiwania na nowy, bazujący na wyszukiwarce Bing Microsoftu, wiele wątpliwości wzbudziła kwestia tego czy nowy silnik podoła wymaganiom użytkowników. Kontrowersje wywołała także konieczność zmiany wyszukiwarki na stronach partnerów firmy Jerrego Yanga. Wczoraj o skutkach umowy przekonał się jeden z największych w Wielkiej Brytanii operatorów telekomunikacyjnych.

Mimo upływu ponad miesiąca od czasu nawiązania współpracy z Microsoftem, czas ten okazał się niewystarczający do zmiany wyszukiwarki na stronach jednego z największych partnerów Yahoo!. Kiedy okazało się witryna popularnego operatora telekomunikacyjnego w dalszym ciągu wykorzystuje silnik wyszukiwania kalifornijskiego giganta, nastąpiła jego zmiana. Również i tym razem nie wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami kalifornijskiej spółki, gdyż silnik został zmieniony, ale dostawcą wyników wyszukiwania stał się nie Bing - jak oczekiwaliby tego Yahoo! i Microsoft - lecz konkurencyjny Google. Szybka reakcja kalifornijskiej spółki przyniosła kolejną zmianę.

Niewyłączny charakter umowy z Microsoftem, może oznaczać dla kalifornijskiego portalu wiele problemów. Przykładem może tu być uruchomiona ponownie w lutym ubiegłego roku platforma Yahoo! Mobile, gdzie jako wyszukiwarka wykorzystana jest mobilna wersja Yahoo! oneSearch w telefonach z funkcjami wyszukiwania głosowego. Nagła zmiana platformy wyszukiwania na taką, która nie oferuje wsparcia dla takiej możliwości, skutkować może poważnymi problemami dla Yahoo!, nie tylko w kontekście niedawnej umowy z Microsoftem, ale też z operatorami telekomunikacyjnymi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)