Cinkciarz.pl inwestuje w projekt budowy sztucznej inteligencji #prasówka

Cinkciarz.pl inwestuje w projekt budowy sztucznej inteligencji #prasówka

09.03.2016 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pięćset miejsc pracy, nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe i innowacyjny projekt budowy sztucznej inteligencji. Cinkciarz.pl właśnie rozpoczął przedsięwzięcie, które przyniesie wymierne korzyści m.in. dla klientów biznesowych i indywidualnych użytkowników serwisu.

Nie po raz pierwszy kreujemy przełomowe rozwiązania na rynku wymiany walut. To, czego podejmujemy się tym razem, to projekt na miarę stworzenia kantoru internetowego. Klienci korzystający z usług serwisu oszczędzają dziś do 9 proc. Naszym celem jest znaczące zwiększenie tej stawki - zapowiada Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

Sztuczna inteligencja

Badania nad budową sztucznej inteligencji będą koncentrowały się wokół zaawansowanych technologii informatycznych, umożliwiających podejmowanie decyzji finansowych związanych z wymianą walut. Sztuczna inteligencja, nad którą pracuje Cinkciarz.pl, będzie uczyła się wszystkiego, co pomocne w podjęciu najbardziej korzystnych decyzji transakcyjnych. To projekt, z którym wiążemy wielkie plany, ponieważ wymiana walut jest i zawsze będzie naszą główną specjalizacją. Mamy na tym polu wieloletnie doświadczenie, które z pewnością pozwoli nam skutecznie realizować postawione sobie cele. Nie zmienia to faktu, że rozwiązanie usprawniające proces podejmowania decyzji może znaleźć zastosowanie w wielu innych dziedzinach życia, m.in. w wojskowości czy lotnictwie - opowiada Marcin Pióro.

Obraz

Efektem badań będą nowe usługi charakteryzujące się wysoką innowacyjnością. Nowatorskie podejście do kwestii wymiany walut będzie połączone z nowoczesną i zwinną architekturą systemową opartą o mikroserwisy. Realizacja planu umożliwi spółce osiągnięcie statusu pioniera w rozwoju usług wymiany walut nie tylko w Polsce, ale i na świecie - dodaje prezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl zamierza je skomercjalizować na międzynarodowych rynkach, szczególnie na tych, na których już jest obecny lub umacnia swoją obecność tj. w UE, USA, a w dalszej perspektywie w Azji. Projekt sztucznej inteligencji będzie adresowany i dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników. Firma zamierza udostępnić rozwiązanie klientom indywidualnym oraz korporacjom, małym i średnim przedsiębiorstwom, traderom, bankom i instytucjom finansowym.

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Cinkciarz.pl zakłada współpracę również z renomowanymi, międzynarodowymi ośrodkami naukowymi. W ciągu pięciu lat zamierza zwiększyć zatrudnienie do pięciuset osób. Już dziś zaczyna rekrutację. Pasjonaci zainteresowani uczestnictwem w projekcie sztucznej inteligencji mogą przesyłać swoje CV - zapowiada zarząd spółki.

Obraz

Aby stworzyć odpowiednie warunki do prowadzenia działalności, spółka planuje uruchomić Centrum Badawczo-Rozwojowe. Projekt zakłada budowę wysokiej klasy biurowca z bogatą infrastrukturą laboratoryjną. Spółka nie zdecydowała jeszcze o jego lokalizacji.

Do budowy sztucznej inteligencji, firma zamierza wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie. Prognozy walutowe Cinkciarz.pl były już niejednokrotnie nagradzane za trafność. Przewidywania analityków spółki regularnie zajmują zwycięskie miejsca w zestawieniach agencji Bloomberg. Także w najnowszym, oficjalnym rankingu eksperci serwisu wymiany walut uzyskali ponadprzeciętne wyniki. Prognozy spółki zdobyły 13 najwyższych pozycji w prestiżowym zestawieniu platformy Bloomberg. To siedem pierwszych, trzy drugie oraz trzy trzecie miejsca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)