Co drugie wydanie Windowsa 10 będzie dłużej wspierane, ale nie wszyscy z tego skorzystają

Co drugie wydanie Windowsa 10 będzie dłużej wspierane, ale nie wszyscy z tego skorzystają
07.09.2018 12:42
Co drugie wydanie Windowsa 10 będzie dłużej wspierane, ale nie wszyscy z tego skorzystają

Microsoft zmienia zasady, którymi warto się sugerować, aktualizując komputery z Windowsem 10. Tym razem sprawa dotyczy użytkowników w firmach wykorzystujących wersję Enterprise oraz z sektora edukacji. Zaczynając od październikowej aktualizacji Windowsa, okres wsparcia dla danej edycji zostanie wydłużony z obecnych 18 do 30 miesięcy, dając administratorom więcej czasu na przeprowadzenie aktualizacji komputerów w zakładach pracy.

Co jednak ciekawe, zmiany dotyczyć będą wyłącznie tych aktualizacji funkcji systemu, których premiera zaplanowana jest na okres jesienny. Oznacza to, że po zainstalowaniu wspomnianej październikowej aktualizacji w Windowsach 10, będzie ona wspierana przez kolejne 30 miesięcy, ale już planowana na marzec wersja 1903 (19H1), tylko przez standardowe 18 miesięcy. W ten sposób co druga duża aktualizacja funkcji systemu będzie bardziej przyjazna dla administratorów, którzy będą się mogli mniej spieszyć z jej wdrożeniem.

Nowe zasady aktualizacji systemu Windows 10, źródło: Microsoft.
Nowe zasady aktualizacji systemu Windows 10, źródło: Microsoft.

Co więcej, przy okazji tych zmian Microsoft wyraźnie zaznacza, że od teraz aktualizacje Windowsa 10 (najpewniej nie tylko tego w wersji dla firm i sektora edukacji) będą regularnie wydawane zawsze w marcu i we wrześniu. Stanowiłoby to pewne usystematyzowanie tej kwestii, bo jak wiadomo dotychczas zdarzały się pewne opóźnienia. Dobrym przykładem może być ostatnia z aktualizacji Windowsa 10, która oznacza jest numerem 1803 wskazującym na marzec, ostatecznie została nazwana kwietniową, a wydano ją w ostatnich dniach miesiąca i niewiele brakowało, by trafiła na rynek dopiero w maju.

Przy okazji aktualizacji warto przypomnieć, że w najbliższych tygodniach do użytkowników Windowsa 10 w dowolnej wersji zacznie trafiać przytoczona już na początku Październikowa aktualizacja. Wśród najważniejszych i widocznych na pierwszy rzut oka zmian, znajdzie się tu między innym nowy motyw Eksploratora plików. Będzie on mógł być od teraz wyświetlany także w ciemnych barwach, dopasowując się tym samym do globalnych ustawień kolorów w preferencjach systemu. Na razie data premiery aktualizacji nie jest znana, ale Microsoft jest już na ostatnim etapie jej dopracowywania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)