Co drugie wydanie Windowsa 10 będzie dłużej wspierane, ale nie wszyscy z tego skorzystają

Co drugie wydanie Windowsa 10 będzie dłużej wspierane, ale nie wszyscy z tego skorzystają
Oskar Ziomek

07.09.2018 12:42, aktual.: 07.09.2018 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zmienia zasady, którymi warto się sugerować, aktualizując komputery z Windowsem 10. Tym razem sprawa dotyczy użytkowników w firmach wykorzystujących wersję Enterprise oraz z sektora edukacji. Zaczynając od październikowej aktualizacji Windowsa, okres wsparcia dla danej edycji zostanie wydłużony z obecnych 18 do 30 miesięcy, dając administratorom więcej czasu na przeprowadzenie aktualizacji komputerów w zakładach pracy.

Co jednak ciekawe, zmiany dotyczyć będą wyłącznie tych aktualizacji funkcji systemu, których premiera zaplanowana jest na okres jesienny. Oznacza to, że po zainstalowaniu wspomnianej październikowej aktualizacji w Windowsach 10, będzie ona wspierana przez kolejne 30 miesięcy, ale już planowana na marzec wersja 1903 (19H1), tylko przez standardowe 18 miesięcy. W ten sposób co druga duża aktualizacja funkcji systemu będzie bardziej przyjazna dla administratorów, którzy będą się mogli mniej spieszyć z jej wdrożeniem.

Nowe zasady aktualizacji systemu Windows 10, źródło: Microsoft.
Nowe zasady aktualizacji systemu Windows 10, źródło: Microsoft.

Co więcej, przy okazji tych zmian Microsoft wyraźnie zaznacza, że od teraz aktualizacje Windowsa 10 (najpewniej nie tylko tego w wersji dla firm i sektora edukacji) będą regularnie wydawane zawsze w marcu i we wrześniu. Stanowiłoby to pewne usystematyzowanie tej kwestii, bo jak wiadomo dotychczas zdarzały się pewne opóźnienia. Dobrym przykładem może być ostatnia z aktualizacji Windowsa 10, która oznacza jest numerem 1803 wskazującym na marzec, ostatecznie została nazwana kwietniową, a wydano ją w ostatnich dniach miesiąca i niewiele brakowało, by trafiła na rynek dopiero w maju.

Przy okazji aktualizacji warto przypomnieć, że w najbliższych tygodniach do użytkowników Windowsa 10 w dowolnej wersji zacznie trafiać przytoczona już na początku Październikowa aktualizacja. Wśród najważniejszych i widocznych na pierwszy rzut oka zmian, znajdzie się tu między innym nowy motyw Eksploratora plików. Będzie on mógł być od teraz wyświetlany także w ciemnych barwach, dopasowując się tym samym do globalnych ustawień kolorów w preferencjach systemu. Na razie data premiery aktualizacji nie jest znana, ale Microsoft jest już na ostatnim etapie jej dopracowywania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)