Co naprawdę stało się z OnLive?

Co naprawdę stało się z OnLive?

23.08.2012 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po kilku dniach od tajemniczego przejęcia wszystkich zasobów przez spółkę o tej samej nazwie wyjaśniła się sytuacja OnLive, firmy zajmującej się strumieniowaniem gier i aplikacji na słabsze urządzenia lub urządzenia mobilne. Powodem budzącej wątpliwości transakcji były długi.

Obraz

Firma OnLive została na początku tygodnia zamknięta, pracownicy zwolnieni, a wszystkie jej zasoby przejęte przez spółkę o tej samej nazwie, w której większość pracowników została zatrudniona następnego dnia. Działanie usług nie zostało zakłócone.

CEO jednej z firm zaangażowanych w przeprowadzenie transakcji twierdzi, że OnLive miał długi na poziomie 30 do 40 milionów dolarów i zostało jej najwyżej kilka dni życia. Aby uchronić się przed bankructwem firma wykorzystała alternatywny scenariusz — przelała wierzytelności na inny podmiot (w tym przypadku na inwestorów). Nowi posiadacze zasobów są teraz odpowiedzialni za zmaksymalizowanie ich wartości i spłacenie długów. Część zasobów, w tym własność intelektualna, została odsprzedana „nowemu” OnLive.

Wygląda na to, że miłośnicy grania z chmury i czekający na realizację projektu OUYA mogą spać spokojnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)