Code::dive już trwa – oglądaj na żywo nurkowanie w kodzie

Code::dive już trwa – oglądaj na żywo nurkowanie w kodzie

15.11.2016 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

15 listopada to dzień, w którym Wrocław po raz trzeci zmienił się w europejską stolicę IT – wszystko za sprawą konferencji programistycznej code::dive, organizowanej przez Nokię. Jeśli nie ma Was we Wrocławiu, nie martwcie się. Konferencję można oglądać na żywo na stronie code::dive lub poniżej, a zapisy prelekcji będą dostępne po jej zakończeniu.

code::dive 2016 live stream, day 1, stage 1

W tym roku stolicę Dolnego Śląska odwiedzają takie gwiazdy programowania, jak Chandler Carruth, główny architekt C++ i LLVM w firmie Google; Sean Parent, naukowiec i architekt oprogramowania w firmie Adobe oraz znany z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z kompilatorami C++, Michael Wong. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji konferencji, ze względu na ogromne zainteresowanie, organizatorzy zdecydowali się tym razem na dwudniową imprezę. Agenda trzeciego code::dive zawiera 40 różnych sesji, przeprowadzonych w sumie przez 35 prelegentów.

Obraz

code::dive to konferencja stworzona dla zawodowych programistów i entuzjastów programowania przez czynnych programistów. Zaletą wydarzenia jest mocne powiązanie z wymaganiami rynku oraz idealna równowaga między praktyką i teorią. Zawsze poruszane są tematy, które są ważne dla wytwarzania i zarządzania wytwarzaniem oprogramowania, a także przedstawiane są narzędzia, metody i języki. Trzecia edycja podobnie jak poprzednie skupia się głównie na nowatorskim wykorzystaniu i nowinkach dotyczących języka C++.

codedive stawia na mocną stronę merytoryczną i podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy zaprosili do wygłoszenia wykładów światowej klasy prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniami z zakresu oprogramowania. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Sean Parent, który podzieli się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat pisania „lepszego kodu”. Na codedive zaprezentują się również pracownicy centrum rozwoju oprogramowania Nokia. Dodatkowo organizatorzy postanowili dać szansę wystąpienia programistom nie związanym na co dzień z firmą – przykładem może być Andrzej Krzemieński, znany polski bloger opisujący tematykę programowania.

Na koniec warto dodać, że code::dive jest dla wszystkich darmowy, co jest ewenementem na skalę światową. Ciekostą jest fakt, że w ubiegłym roku w niecałe trzy godziny od uruchomienia rejestracji zapisało się ponad 900 osób!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także