Colorful SL500 2 TB – specyfikacja naprawdę niedrogiego nośnika SSD

Colorful SL500 2 TB – specyfikacja naprawdę niedrogiego nośnika SSD

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
26.12.2018 07:00

Chińska firma Colorful, znana głównie z produkcji płyt głównych i kart graficznych na tamtejszy rynek, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nośnika półprzewodnikowego SL500 o pojemności 2 TB. Jest to relatywnie niedroga konstrukcja w formacie SATA 2,5'', przeznaczona dla osób, które wymagają przede wszystkim dużej przestrzeni, a nie maksymalnej wydajności.

Colorful SL500 2 TB – specyfikacja i cena

Dysk wykorzystuje kontroler Silicon Motion SM2256 i układy pamięci typu TLC NAND. Deklarowany odczyt sekwencyjny wynosi 530 MB/s, zapis zaś – 450 MB/s. Wydajność przy operacjach losowych to z kolei 80 tys. IOPS. Jak widać, są to raczej podstawowe osiągi, szczególnie zważywszy na spadek prędkości po zapełnieniu bufora wysokiej wydajności, którego pojemność nie została niestety ujawniona. Niemniej SL500 ma rekompensować niedogodności ceną.

Źródło: Materiały prasowe Colorful
Źródło: Materiały prasowe Colorful

Za sprzęt zapłacimy 249 dol., co po przeliczeniu i dodaniu 23-proc. podatku VAT, przekłada się na około 1 150 zł. W takim wypadku Colorful SL500 okazuje się jednym z najtańszych 2-terabajtowych SSD na rynku, idealnym na przykład jako magazyn do gromadzenia gier i programów, albo stosunkowo przystępny cenowo upgrade starszego notebooka.

Wprawdzie firma Colorful nie ma oficjalnego dystrybutora w Polsce, ale jej produkty można bez większych trudności znaleźć w agregatorach jak GearBest czy AliExpress.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)