Continuum Apple to MacBook z iPhonem zamiast gładzika

Continuum Apple to MacBook z iPhonem zamiast gładzika

Continuum Apple to MacBook z iPhonem zamiast gładzika
23.03.2017 15:29, aktualizacja: 23.03.2017 15:42

Wczoraj pisaliśmy o Samsung DeX, stacji dokującej, która zostanie zaprezentowana najpewniej wraz z premierą Samsunga Galaxy S8. Dzięki niej na Androidzie będzie można korzystać z rozwiązania przypominającego microsoftowe Continuum. Podobne plany ma jednak także Apple.

źródło: Apple Insider
źródło: Apple Insider

Jak informuje serwis Apple Insider, Apple złożyło do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek o przyznanie patentu na elektroniczne urządzenie akcesoryjne. Z dostępnych materiałów wynika, że Apple może pracować nad własnym Conitnuum bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych urządzeń poza komputerem i smartfonem.

Stacją dokującą będzie MacBook, jednak pozbawiony tradycyjnego gładzika. Zamiast niego, w MacBooku znaleźć ma się odpowiednie zagłębienie, w którym będzie można położyć iPhone'a. Wówczas uruchomiony zostanie analog trybu Continuum, a wyświetlacz dotykowy smartfonu posłuży za gładzik.

źródło: Apple Insider
źródło: Apple Insider

Patent przewiduje także drugi wariant, wykorzystujący iPada. Jak nietrudno się domyślić, w tym przypadku urządzenie mobilne montowane będzie zamiast wyświetlacza. Oczywiście nie należy oczekiwać realizacji tych pomysłów w ciągu najbliższych miesięcy, wyróżnia się na tle zwykłych stacji dokujących. jednak czy na korzyść?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)