Samsung DeX: oto stacja dokująca dla androidowego Continuum Samsunga

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na początku stycznia pojawiły się informacje, według których Samsung ma pracować nad odpowiednikiem microsoftowego trybu Continuum, dzięki któremu smartfon będzie można podłączyć do stacji dokujących i korzystać z urządzenia z Androidem jak z peceta.

Dziś dysponujemy już kolejnymi informacjami na ten temat. Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy S8 to nie jedyna premiera, jaka będzie miała miejsce 29 marca. Tego dnia Samsung może zaprezentować także Samsung Desktop Experience, urządzenie które znane będzie najpewniej pod skrótową nazwą Samsung DeX. Serwis WinFuture opublikował pierwsze przecieki na temat tego akcesorium, a konkretniej stacji dokującej.

Samsung wprowadzić ma do sprzedaży stację DeX, która wyposażona będzie w gniazdo USB typu C, dwa pełnowymiarowe gniazda USB 2.0, wyjście HDMI, własne chłodzenie oraz gniazdo ethernetowe. Na tle analogicznych urządzeń od Microsoftu, Samsung DeX wyróżnia się nietypową owalną konstrukcją oraz kompaktowymi wymiarami.

Samsung DeX ma pozwalać na przesyłanie obrazu na monitor w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę, zaś jeśli chodzi o oprogramowanie, to na podstawie wcześniejszych wycieków wiemy, że Android na monitorze wyświetlany będzie w trybie okienkowym. Cena akcesorium Samsung DeX wynieść ma w Niemczech 150 euro.

© dobreprogramy