Corel PaintShop Pro X4 z obsługą HDR i narzędziami do montażu

Corel PaintShop Pro X4 z obsługą HDR i narzędziami do montażu

Redakcja
07.09.2011 17:31

Firma Corel wydała najnowszą wersję programu Corel PaintShop Pro X4. W kolejnym wydaniu znanego programu do obróbki zdjęć znalazło się ponad 75 nowych lub poprawionych funkcji.

Wymieńmy najważniejsze zmiany w ramach Corel PaintShop Pro X4. Przeprogramowano mechanizm HDR, dzięki któremu użytkownicy programu mogą korzystać z jeszcze bardziej zaawansowanej technologii tworzenia zdjęć o szerokiej rozpiętości tonalnej. Pojawiły się narzędzia do montażu elementów z różnych zdjęć, które pozwoli usunąć ze zdjęcia niepożądane elementy, lub wybrać najładniejsze uśmiechy z serii zdjęć grupowych. Z kolei dzięki możliwości ustawienia jasności selektywnej możemy eksponować ciemniejsze obszary bez zmiany jasności zdjęcia, oraz na poprawianie ostrości drobnych szczegółów słabo widocznych na fotografii. Wprowadzono również niedestruktywne warstwy dopasowania, które pozwalają na modyfikację obrazu bez zmian oryginału, który pozostanie w tle i może zostać w każdej chwili przywołany na pierwszy plan.

W Corel PaintShop Pro X4 pojawiły się ponadto takie funkcje jak ostrość selektywna, która umożliwia zmniejszenie głębi ostrości ujęcia lub nadanie scenie wyglądu makiety bez stosowania obiektywu tilt-shift, i narzędzia winietowania z możliwością zmiany kształtu winiety, stopnia zaciemnienia i stopnia rozmycia zdjęcia. Poprawiono też pogląd pełnoekranowy i obszary robocze, a w pracowni obrazów RAW ulepszono również histogramy. W najnowszej wersji programu zwiększono wydajność — Corel PaintShop Pro X4 uruchamia się ponad 50% szybciej w porównaniu z poprzednimi wersjami. Zmiany objęły również interfejs użytkownika, w ramach którego ułatwiono między innymi dostęp do organizera we wszystkich obszarach roboczych. Dodano też obsługę dwóch monitorów, panel z informacjami o zdjęciu, i poprawiono obsługę plików o głębi 16 bitów na kanał.

Corel PaintShop Pro X4 dostępny jest w kilku wersjach językowych, w tym po polsku. Cena programu wynosi 299 złotych dla pełnej wersji i 229 w przypadku uaktualnienia. Pełną wersję aplikacji można nabyć na stronach producenta, wersja testowa natomiast dostępna jest na naszym portalu. Można ją pobrać z działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)