Corel VideoStudio Pro X10 dołączył do klubu filmów 360° i efektów specjalnych

Corel VideoStudio Pro X10 dołączył do klubu filmów 360° i efektów specjalnych

Corel VideoStudio Pro X10 dołączył do klubu filmów 360° i efektów specjalnych
23.02.2017 17:23

Corel VideoStudio Pro dołączył do grona programów do montażu filmów, w których możemy pracować z materiałami panoramicznymi. Wersja X10 wprowadza obsługę nagrań 360°, a także możliwość manipulowania czasem, maskowania przezroczystości i łatwego tworzenia masek z pomocą kreatora. Program jest relatywnie łatwy w obsłudze i biorąc pod uwagę jego możliwości, nie jest drogi. Od dawna w programie Corela można korzystać z możliwości montowania filmów 4K, synchronizacji ujęć z wielu kamer, tworzenia animacji poklatkowych ze zdjęć czy przygotowywania płyt DVD.

Nowe wydanie VideoStudio Pro to przede wszystkim możliwość obróbki materiałów 360°, także pod kątem oglądania na „płaskim” ekranie. Przy montażu można zdecydować, w którą stronę będzie „patrzeć” widz i wybrać najciekawsze fragmenty, a film przygotować dla standardowych odtwarzaczy. Ponieważ program kierowany jest do amatorów i hobbystów, montowanie jest łatwe i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a ponadto w wersji X10 znajdziemy sporo materiałów do nauki.

Wersja X10 programu to także mnóstwo kreatywnych efektów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość korzystania z kreatora masek i przezroczystości. Dzięki temu można nakładać ujęcia i efekty na siebie i można popuścić wodze fantazji. Możemy tu oczywiście korzystać z przejść, wygaszania czy różnych sposobów nakładania. Ponadto w VideoStudio Pro można łatwo zdefiniować śledzenie dla masek, by efekty poruszały się razem z obiektami na filmie. Ponadto w programie można korzystać z zaawansowanej kontroli tempa odtwarzania i tworzyć fragmenty w przyspieszonym tempie, odtwarzane do tyłu albo imitujące nagrania poklatkowe.

VideoStudio Ultimate - Mask Creator Demo

Do programu Corela trafiły także profesjonalne efekty 2D i 3D, zapewniane przez znanych producentów wtyczek: NewBlueFX, Boris FX i proDAD. Można korzystać między innymi z efektów cząsteczkowych i imponujących napisów 3D. Przy tworzeniu płyt DVD mamy do dyspozycji kilka nowych szablonów dla modułu MyDVD, zawierających grafiki i podkłady muzyczne dla menu.

Pod maską poprawiona została obsługa importu i eksportu materiałów z użyciem kodeka HEVC (H.265). Corel obiecuje lepszą jakość i mniejsze pliki niż w poprzednich wersjach, a taka optymalizacja zawsze jest mile widziana. Program został też przygotowany dla 7. generacji procesorów Intela. Wprowadzone zostały też niewielkie zmiany w interfejsie programu, dzięki czemu różne zadania będzie można zrobić szybciej – na przykład grupowanie materiałów na osi czasu czy wybieranie plików dla ścieżki dźwiękowej.

Wersję próbną Corel VideoStudio Pro można pobrać z naszej bazy programów. Pełna wersja kosztuje 299 zł. Jeśli zależy Wam także na efektach i wtyczkach, możecie mieć je w wersji Corel VideoStudio Ultimate, kosztującej 399 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)