CorelDRAW Graphics Suite X6 z obsługą OpenType, 64-bitowy

CorelDRAW Graphics Suite X6 z obsługą OpenType, 64‑bitowy

20.03.2012 15:52, aktualizacja: 21.03.2012 13:55

Corel Draw Graphics Suite od lat jest liderem na rynku oprogramowania do projektowania graficznego na potrzeby druku i publikacji cyfrowych. Wersja X6 wprowadza kolejne ciekawe narzędzia do i tak już rozbudowanego pakietu.

Na potrzeby zaawansowanej typografii do CorelDRAW Graphics Suite X6 w końcu trafiły narzędzia OpenType, które umożliwiają kontekstową i stylistyczną podmianę znaków, stosowanie ligatur czy ornamentów, przy zachowaniu przenośności. Podobne możliwości wprowadzone zostały w narzędziach do obsługi języków z Azji i Bliskiego Wschodu. Ciekawie zapowiada się również narzędzie Color Harmonies, które pozwoli stworzyć jednym kliknięciem paletę kolorów dopełniających dla już wybranych, oraz modyfikować całą paletę kolorystyczną projektu z zachowaniem różnic między odcieniami. Do palet narzędzi dołączyła ponadto paleta stylów obiektów, z poziomu której łatwo można zmieniać kontury, wypełnienia, styl tekstu, kolory i inne atrybuty obiektów należących projektu. Ulubione style można zapisywać i zbierać w katalogi do wykorzystania w innych projektach. Jeśli zaś chodzi o samo modyfikowanie kształtów, cztery nowe narzędzia pozwolą wydobyć ze zwykłych figur geometrycznych coś niezwykłego dzięki możliwości wyciągania spirali, ręcznego rozmazywania oraz przyciągania i odpychania krawędzi od pędzla.

Firma Corel w tej wersji pakietu wprowadziła także zupełnie nowe narzędzia do projektowania stron internetowych w ramach aplikacji Corel Website Creator. W kwestii projektowania na potrzeby wydruku również trochę się zmieniło — ramki PowerClip pozwolą zarezerwować miejsce w projekcie dla tekstu lub grafik, możliwe jest również podejrzenie jak będzie układał się tekst w projekcie oraz łatwe numerowanie stron. W kolekcji wypełnień znalazły się nowe bitmapy, oraz ciekawe wypełnienia wektorowe z przezroczystym tłem. Podobnie, jak inne nowe produkty firmy Corel, również pakiet CorelDRAW Graphics Suite X6 jest w pełni 64-bitowy.

Wersję testową CorelDRAW Graphics Suite X6 można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Grafika -> Pakiety graficzne. Ceny pełnej wersji pakietu w Polsce jeszcze nie znamy.

Aktualizacja, 21.03.2012 13:16

W tym momencie odbywa się polska premiera CorelDRAW Graphics Suite X6, wiemy już, że sugerowane ceny detaliczne zostały ustalone na poziomie 599 EUR netto za pełną wersję oraz 299 EUR netto za upgrade (od wersji X4). Produkty pojawią się u dystrybutorów 27 marca. Redakcja portalu jest oczywiście na premierze więc niebawem opublikujemy relację wideo z tego wydarzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)