CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny w Polsce

Strona głównaCorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny w Polsce
01.04.2014 19:28

Na polskim rynku dostępna jest już wersja X7 najnowszej odsłony pakietu oprogramowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite. W zestawie znalazły się dobrze znane programy CorelDRAW X7, przeznaczony do tworzenia grafiki wektorowej oraz projektowania układów stron, oraz Corel PHOTO-PAINT X7, przeznaczony do edycji zdjęć. Uzupełniają je narzędzia: Corel PowerTRACE, dzięki któremu możliwe jest przekształcanie map bitowych w grafiki wektorowe, wyszukiwarka zasobów Corel CONNECT, Corel CAPTURE do przechwytywania zawartości ekranu, wspomagający projektowanie stron internetowych Corel Website Creator, ConceptShare do pracy online oraz kolejną wersję dodatku PhotoZoom Pro 3, umożliwiającego powiększanie zdjęć cyfrowych bez utraty jakości, dzięki zastosowaniu algorytmów interpolujących S-Spline. Zestaw uzupełniają aplikacje pomocnicze, zasoby do wykorzystania (obrazki, zdjęcia, szablony, ramki, desenie i czcionki OpenType), dokumentacja i szkolenia wideo.

CorelDRAW® Graphics Suite X7 - Przewodnik wideo

Po uruchomieniu programów z wersji X7 pakietu rzuca się w oczy przede wszystkim w pełni konfigurowany interfejs oraz nowe obszary robocze. Przybornik i pasek właściwości można szybko dostosować do swoich potrzeb, a narzędzia zostały tak poukładane, aby były eksponowane w odpowiednim momencie pracy. Na liście nowych obszarów roboczych znalazł się między innymi taki, który ułatwi „przesiadkę” z Illustratora czy Photoshopa. Różne dokumenty można otwierać w osobnych kartach, można także przeciągnąć kartę poza okno programu, aby ją „oddokować”. Programy uruchomione na urządzeniach z ekranami dotykowymi będą współpracować z nimi lepiej, niż w poprzedniej wersji pakietu. Na tabletach pojawi się Przycisk przepełnienia, pod którym znajdziemy narzędzia, okna i elementy sterujące, które nie zmieściły się na ekranie. Z drugiej strony warto zaznaczyć, że w tej wersji programy firmy Corel powinny prawidłowo zachowywać się na więcej niż jednym ekranie, w tym także na takich o wysokiej rozdzielczości.

Ta wersja programu daje pełną kontrolę nad wypełnieniami i przezroczystością obiektów. Dopracowane zostały narzędzia umożliwiające wypełnienia deseniami wektorowymi i mapami bitowymi, pojawił się również mechanizm tworzenia eliptycznych i prostokątnych wypełnień tonalnych z możliwością powtarzania i sterowania przezroczystością każdego koloru. Nowym funkcjom towarzyszy nowy selektor wypełnienia w CorelDraw i Corel PHOTO-Paint oraz nowe okno dialogowe. Wypełnienia można zapisywać i udostępniać innym użytkownikom.

Ciekawą nowością jest możliwość wygładzania obiektów wektorowych. Nowe narzędzie umożliwia usunięcie nadmiarowych węzłów w obiektach złożonych z krzywych, dzięki czemu krawędzie są gładsze. Dzięki opcji Zabawa z czcionkami możliwe jest przeglądanie krojów i eksperymentowanie ze znakami przed wstawieniem ich do projektu. Narzędzia do tworzenia kodów QR (dostępne tylko w ramach subskrypcji) zostały wzbogacone o możliwość dodawania do nich kolorów, napisów i grafik. Możliwości wyszukiwania kolorów uzupełniających pozwalają modyfikować kolory projektu bez naruszania harmonii.

W programie Corel PHOTO-PAINT znalazły się nowe, ciekawe narzędzia do edycji grafiki rastrowej i zdjęć. Fotografów ucieszy możliwość korekcji zniekształceń soczewkowych (poduszkowych i beczkowych). Maska planarna pozwala symulować głębię ostrości lub zastosować efekt poruszenia poza wybranym obiektem. Znalazły się tu także znane z CorelDRAW zniekształcenia — smużenie, przyciąganie, odpychanie i ślimak — pod postacią czułego na nacisk narzędzia Płyn. Nie zabrakło efektów specjalnych, jak bokeh, sepia, postarzanie czy kolorowanie. Wydaniu nowej wersji pakietu towarzyszy darmowa aplikacja Designs dla Windows 8, przeznaczona do przeglądania i udostępniania projektów, oraz Patterns dla iOS, dzięki której możliwe jest tworzenie rastrowych wypełnień ze zrobionych urządzeniem mobilnym zdjęć.

Corel Designs | New Windows 8 App Created for Designers and Artists

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 można już kupić w sklepach i na stronie producenta. Jego cena w sklepie Corela to 2699,01 zł brutto za wersję cyfrową lub 2722 zł za wydanie w pudełku (wysyłka zacznie się 7 kwietnia). Firma Corel wprowadziła także możliwość zakupu jednego numeru seryjnego dla kilku zarejestrowanych użytkowników.

Oprogramowanie wymaga systemów Windows 7, 8 lub 8.1. Wersję próbną pakietu można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)