CrazyTalk 7 dostępny za darmo. Każdy może animować „gadającą głowę”

CrazyTalk 7 dostępny za darmo. Każdy może animować „gadającą głowę”

30.12.2016 12:20

CrazyTalk to najpopularniejszy z programów do animacji twarzy i synchronizowania ich z nagranym głosem lub tekstem, który odczyta syntezator mowy. Jeśli chcesz przygotować gadającą głowę dla swojej strony, prezentacji czy pokazu slajdów, to program dla Ciebie.

Do animacji można wykorzystywać modele przygotowane w innych programach albo tworzyć własne na podstawie zdjęć, przygotowanych wcześniej grafik 2D lub tekstur. Można nawet zrobić sobie zdjęcie kamerką w laptopie i nałożyć je jako teksturę na animowany model głowy. Dla postaci można ustalić kształt ust przy wymawianiu każdej z głosek i automatycznie synchronizować układ ust z mową. Wypowiedzi warto uzupełnić animacjami wyrażającymi emocje i ruchami głowy. Zaletą CrazyTalk jest tu możliwość dowolnego łączenia tych elementów w płynne, eleganckie animacje.

Obraz

Jako głos można podłożyć własne nagranie lub tekst czytany przez syntezator, także po polsku. Synchronizacja ruchów warg zostanie wykonana automatycznie przez CrazyTalk, po stronie użytkownika zostanie tylko dobranie wyrazów twarzy i ruchów głowy, a później podłożenie tła pod postać. Zadanie to jest bardzo proste i dzięki intuicyjnej osi czasu niczym nie różni się od pracy z animacjami w innych programach.

Obraz

W naszej bazie programów znajdziecie już CrazyTalk 8.1 dla Windowsa i macOS, który można testować przez 15 dni. Za darmo możecie zgarnąć starszą wersję 7, tylko dla Windowsa. Starsze wydanie jest uboższe w zasoby dodatkowe i akcesoria dla modeli, nie odstaje jednak od najnowszego pod względem możliwości animacji czy intuicyjności obsługi. Program zapewni sporo dobrej zabawy, pomoże też przy tworzeniu różnych materiałów, a nawet gier. Animacje można eksportować jako filmy lub w formacie RLTalk, używanym przez inne programy producenta.

Obraz

Promocją jest objęta najbardziej podstawowa wersja programu, czyli CrazyTalk 7 Standard. By zdobyć licencję na program trzeba założyć konto na stronie producenta, a następnie zalogować się i przejść na stronę z kluczem. Szczegóły można znaleźć na stronie promocji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)