Creativerse na weekend: nowy ładniejszy Minecraft

Creativerse na weekend: nowy ładniejszy Minecraft

13.05.2017 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej w tym tygodniu proponujemy Wam ciekawą grę typu „otwarty świat”, łączącą elementy budowania, produkcji i przetrwania – Creativerse. To świetny moment, by w nią zagrać, gdyż w tym tygodniu opuściła Steam Early Access i wygląda na to, że zdobędzie sporą popularność. Pod wieloma względami Creativerse przypomina Minecrafta, ale jest ładniejsza i według niektórych osób ciekawsza.

Creativerse to gra w otwartym świecie, dająca graczom możliwość modyfikowania go, budowania nowych struktur i obiektów, eksploracji i przeżywania nowych przygód, przy czym trzeba też zadbać też o to, by przetrwać. Na początek dobrym pomysłem jest zbudowanie sobie bazy i wymyślenie sposobu na oświetlenie jej, gdyż w grze zmieniają się pory dnia, a nocą robi się ciut niebezpiecznie. Poza tym można polować na zwierzęta i zdobywać nowe surowce, albo oswajać je i hodować we własnym gospodarstwie.

Creativerse Trailer

Światy Creativerse zawierają różne biomy z różnorodną florą i fauną. Gracz nie musi jeść ani pić, by utrzymać się przy życiu, ale może to robić, by uzyskać różne efekty. Należy uważać w niektórych środowiskach, jak woda czy mroźne krainy – przebywając w nich dłuższy czas otrzymujemy obrażenia. Niektóre istoty mogą także zadawać obrażenia ogniem, zimnem, trucizną i zepsuciem. Krainy podzielone są na warstwy i im głębiej uda nam się dostać, tym ciekawsze wyzwania napotkamy. Do dyspozycji gracza mamy tu takie narzędzia, jak możliwość przejęcia świata, systemy symulacji, mapy, narzędzia do przetwarzania materiałów i wiele innych.

Creativerse jest dostępna w modelu Free-to-play, co oznacza, że można w niej bawić się za darmo. Można poznawać swój świat samodzielnie, zaprosić do niego znajomych i budować wspólnie albo przyłączyć się do publicznego świata innego gracza, nie mając pojęcia, co można tam spotkać. Płatna wersja gry pozwala między innymi zmieniać parametry świata (zmniejszyć grawitację, wyłączyć PvP czy agresję zwierząt). Ponadto w grze można wymieniać się schematami budowy różnych obiektów. Podstawową kolekcję przedmiotów do wytworzenia i ulepszenia każdy gracz ma już na starcie – trzeba tylko zebrać materiały i można budować, stawiając sobie nowe cele – od zwykłego przetrwania po wygranie w turnieju wymyślonej gry.

Creativerse powstawała przez 4 lata, a gracze mieli ogromny udział w kształtowaniu tego świata dzięki udziałowi w programie Steam Early Access. Jeszcze przed debiutem na Steamie gra otrzymała 41 aktualizacji i przyciągnęła 2,6 miliona osób. W tym czasie pojawiły się w niej autorskie plany maszyn i budowli, bogate publiczne światy i stworzone przez graczy przygody. Przy tym gra jest bardzo przyjemna dla oka, łatwa do opanowania i wciągająca. Gracze dostają do rąk świat, materiały i zestaw zasad, z którym mogą zrobić co im się żywnie podoba.

W Creativerse możecie grać na Windowsie i macOS za darmo. Trzeba tylko pobrać klienta platformy Steam.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Dota 2 na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Prime World na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (9)