CrossOver na Androida x86 pozwala już uruchomić Office 2013 i Steama

CrossOver na Androida x86 pozwala już uruchomić Office 2013 i Steama

31.03.2017 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie została udostępniona druga wersja podglądowa CrossOver dla Androida na architekturze x86 i dla Chromebooków. Na urządzeniu z procesorem Intela i dostępem do Google Play można dzięki niemu uruchomić na przykład Office'a 2013.

Autorzy CrossOver pracują nad uruchamianiem programów z Windowsa nie tylko na Linuksie i macOS-ie. Od lata zeszłego roku starają się wprowadzić popularne programy także na Androida (x86) i Chromebooki. Jeśli macie odpowiedni sprzęt, możecie sami przetestować CrossOver Android V.2 Tech Preview po rejestracji na stronie testów. Zapisanie się do testów nic nie kosztuje. Trzeba tylko mieć Chromebooka lub tablet z Androidem i procesorem x86. Można też spróbować uruchomić CrossOver na Remix OS.

Obraz

Poniżej możecie zobaczyć, jak działa Limbo z Windowsa na tablecie z Androidem na poprzedniej wersji CrossOver Android. Jeszcze trochę do pełni szczęścia brakuje, ale autorzy są na dobrej drodze, by zatrzeć różnice między systemami.

Playing Limbo on Intel Android Tablet

Drugie wydanie CrossOver Android przynosi przede wszystkim możliwość uruchomienia wspomnianego wcześniej pakietu Office 2013 i klienta Steam. W tej wersji wprowadzone zostały także inne poprawki, o których pisaliśmy przy okazji niedawnego wydania Wine 2.0. Ponadto ta wersja pozwala pracować z wieloma oknami oraz kopiować i wklejać dane między aplikacjami z Windowsa i systemem-gościem (Androidem lub ChromeOS-em).

W naszej bazie programów znajdziecie też komercyjną wersję CrossOver i darmową Wine dla macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)